Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Smršť

Smršť

Jozef Karika

Délka: 6 h 54 min
Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 389 MB

PŘED VĚTRNÝM DÉMONEM NENÍ ÚNIKU

Hrdinové mysteriózního thrilleru Smršť zažívají tu nejhorší noční můru v pustém regionu na pomezí Slovenska a Polska. Josef Karika sugestivně spojuje klasickou lidovou povídačku o větrnici s moderním žánrem hororu.

Černý předmět na mokrém lesknoucím se asfaltu, autokamera značky Eltrinex, co zaznamenává nejen průběh jízdy, ale i šílenství, děs, hrůzu, smrt… Nesbírejte předměty, co vám nepatří! Staří lidé na pomezí Slovenska a Polska vyprávějí příběhy o větrnici, která se zjevuje, když fouká silný vítr. „Když ji uvidíš, nikdy se jí nesmíš podívat do tváře,“ říkají. „Nikdy. Když to uděláš, zabije tě.“ Z tatranských vrcholků vane halný vítr. Bývá prudký, strhává střechy, ničí lesy. Ale ovlivňuje i lidi. Když vane halný, začne jim přeskakovat. Stoupá počet rvaček, vražd i sebevražd. A po kraji silnice kráčí stařena v černém hábitu, ztělesnění něčeho nepřirozeného, šíleného, vymykajícího se normálu. Zlého a nebezpečného. Boj o holý život začíná…

JOZEF KARIKA
Slovenský spisovatel a publicista. Vystudoval historii a filozofii na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici, do povědomí se dostal po roce 2000 jako autor internetových stránek Garden of Magick a díky svým prvním dvěma knihám o magii – Slovanská magie a Zóny stínu – se stal uznávaným autorem v této oblasti. Pracoval jako historik v muzeu, televizní redaktor, vedoucí marketingového a grantového oddělení v samosprávě a jako mluvčí města Ružomberku. Do beletristického světa vstoupil svými hororovými povídkami. V roce 2010 mu vyšla kniha V tieni mafie, jež se stala bestsellerem. Josef Karika bývá pro své umění vytvořit ve svých knihách sugestivní napětí nazýván slovenským Stephenem Kingem.

VASIL FRIDRICH
Český herec, dabér, rozhlasový moderátor. Během studií na DAMU účinkoval v Divadelním spolku Kašpar, po absolutoriu získal angažmá ve Švandově divadle. Hrál v kladenském divadle, dvanáct let byl členem Městských divadel pražských. V současnosti vystupuje též v Činoherním klubu a ve Studiu Hrdinů. Televizní diváci ho znají ze seriálu Ulice, ztvárnil též jednu z hlavních rolí, majora Ivana Pauříka, v televizní minisérii Devadesátky. Z filmů, které natočil, jmenujme Prezidentku, Teroristku, teorii tygra a další. Kromě divadelního, televizního a filmového herectví se věnuje dabingu a namlouvání audioknih. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje pořady Noční Mikrofórum a Blízká setkání.

Nahrávka vznikla podle knihy Jozefa Kariky Smršť vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Text copyright © Jozef Karika, 2020. Ze stejnojmenného slovenského originálu, vydaného roku 2020 nakladatelstvím Ikar v Bratislavě, přeložil Jiří Popiolek. Translation © Jiří Popiolek, 2021. Čte Vasil Fridrich. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Cover art © Neil Johnston, 2021. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Smršť, autor Jozef Karika, čte Vasil Fridrich.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma