Jak se zbavit Mstivý Soni

Délka: 3 h 13 min
Interpret: David Novotný
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 181 MB

Audiokniha Jak se zbavit mstivý Soni obsahuje veselý příběh, určený především dětem. Autor Jiří Holub, čte David Novotný.

Na nejzlobivější třídu v Žabokudlách je nasazen speciálně trénovaný pedagogický kalibr. Podaří se zlikvidovat Mstivou Soňu dřív, než žáky zpacifikuje?

Nejzlobivější třída páťáků v Žabokudlách je natolik nezvladatelná, že je třeba nasadit speciálně trénovaný pedagogický kalibr. Na místo, odkud jsou učitelé vynášeni zlomení na těle i na duchu, nastupuje obzvláště nezničitelná Soňa Ticháčková, která si nenechá nic líbit, díky čemuž si vyslouží přiléhavou přezdívku. Když se dětem nepovede ji pošramotit obvyklými prostředky, přistoupí žáci k důraznějším metodám. Podaří se novou školní posilu zlikvidovat pomocí hroznýše, kouzelného klobouku, myšího ducha či nápadníků? Smí tučňák do divadla? A mohou vyučující osnovat odvetu?

JIŘÍ HOLUB
Český spisovatel vystudoval Hotelovou školu a školu cestovního ruchu v Žatci a magisterský titul získal na pražské Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Inspiraci pro svou tvorbu čerpá ze svých zaměstnání – byl prodavačem, hlídačem, průvodcem, moderátorem v rozhlase, instruktorem přechodu přes žhavé uhlíky, kuchařem, cestovatelem i recepčním. Nyní je kastelánem na zámku Hrubý Rohozec a zimní období tráví v Latinské Americe a Africe, kde pracuje pro cestovní kancelář a píše. Je spoluautorem sborníků zaniklé tvůrčí skupiny Hlava nehlava: Zuby nehty (2007), Tisíc jizev (2008), Ruce vzhůru (2009) a Noční můry nespí (2011) a autorem knih Kolik váží Matylda (2009 a 2016), Jak se zbavit mstivý Soni (2009, 2016, 2019), Vzpoura strašidel (2010), Zádušní mše za hraběnku (2011) a Prostě na mě zapomněli (2015). V almanachu Povídka roku 2006 publikoval svůj vítězný text Čas jít a čas jít domů. Ve stejném roce zvítězil s povídkou Ta Čtvrtá na Pražském festivalu spisovatelů a cenu za ni si odvezl i ze zlínského Literárního května.

DAVID NOVOTNÝ
Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v letech 1998-2018 byl členem souboru Dejvického divadla. Filmoví a televizní diváci ho znají např. ze snímků Tmavomodrý svět, Non Plus Ultras, Pravidla lži, Karamazovi, O rodičích a dětech, Hodinový manžel, Miss Hanoi a Vlastníci nebo ze seriálů Hořící keř, České století, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Rédl, Kosmo, Bohéma a Zkáza Dejvického divadla. Věnuje se i dabingu a často pracuje pro Český rozhlas.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Holub Jak se zbavit Mstivý Soni vydané nakladatelstvím JaS v roce 2019. Copyright © Jiří Holub, 2009, 2016, 2019. Čte David Novotný. Hudba Mario Buzzi. Režie Alexandra Bauerová. Střih a mastering David Pravda. Design obálky, ilustrace © Juraj Martiška, 2013, 2016, 2019. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma