Obálka audioknihy Jak se zbavit Mstivý Soni

Interpret: David Novotný
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Na nejzlobivější třídu v Žabokudlách je nasazen speciálně trénovaný pedagogický kalibr. Podaří se zlikvidovat Mstivou Soňu dřív, než žáky zpacifikuje?

Nejzlobivější třída páťáků v Žabokudlách je natolik nezvladatelná, že je třeba nasadit speciálně trénovaný pedagogický kalibr. Na místo, odkud jsou učitelé vynášeni zlomení na těle i na duchu, nastupuje obzvláště nezničitelná Soňa Ticháčková, která si nenechá nic líbit, díky čemuž si vyslouží přiléhavou přezdívku. Když se dětem nepovede ji pošramotit obvyklými prostředky, přistoupí žáci k důraznějším metodám. Podaří se novou školní posilu zlikvidovat pomocí hroznýše, kouzelného klobouku, myšího ducha či nápadníků? Smí tučňák do divadla? A mohou vyučující osnovat odvetu?

JIŘÍ HOLUB
Český spisovatel vystudoval Hotelovou školu a školu cestovního ruchu v Žatci a magisterský titul získal na pražské Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Inspiraci pro svou tvorbu čerpá ze svých zaměstnání – byl prodavačem, hlídačem, průvodcem, moderátorem v rozhlase, instruktorem přechodu přes žhavé uhlíky, kuchařem, cestovatelem i recepčním. Nyní je kastelánem na zámku Hrubý Rohozec a zimní období tráví v Latinské Americe a Africe, kde pracuje pro cestovní kancelář a píše. Je spoluautorem sborníků zaniklé tvůrčí skupiny Hlava nehlava: Zuby nehty (2007), Tisíc jizev (2008), Ruce vzhůru (2009) a Noční můry nespí (2011) a autorem knih Kolik váží Matylda (2009 a 2016), Jak se zbavit mstivý Soni (2009, 2016, 2019), Vzpoura strašidel (2010), Zádušní mše za hraběnku (2011) a Prostě na mě zapomněli (2015). V almanachu Povídka roku 2006 publikoval svůj vítězný text Čas jít a čas jít domů. Ve stejném roce zvítězil s povídkou Ta Čtvrtá na Pražském festivalu spisovatelů a cenu za ni si odvezl i ze zlínského Literárního května.

DAVID NOVOTNÝ
Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v letech 1998-2018 byl členem souboru Dejvického divadla. Filmoví a televizní diváci ho znají např. ze snímků Tmavomodrý svět, Non Plus Ultras, Pravidla lži, Karamazovi, O rodičích a dětech, Hodinový manžel, Miss Hanoi a Vlastníci nebo ze seriálů Hořící keř, České století, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Rédl, Kosmo, Bohéma a Zkáza Dejvického divadla. Věnuje se i dabingu a často pracuje pro Český rozhlas.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Holub Jak se zbavit Mstivý Soni vydané nakladatelstvím JaS v roce 2019. Copyright © Jiří Holub, 2009, 2016, 2019. Čte David Novotný. Hudba Mario Buzzi. Režie Alexandra Bauerová. Střih a mastering David Pravda. Design obálky, ilustrace © Juraj Martiška, 2013, 2016, 2019. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Jak se zbavit mstivý Soni obsahuje veselý příběh, určený především dětem. Autor Jiří Holub, čte David Novotný.