V případě neočekávané události

Délka: 13 h 42 min
Interpret: Terezie Taberyová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 773 MB

Copyright © 2015 by Judy Blume. In the Unlikely Event. Překlad © Michaela Konárková, 2017. Obálka © Gabriela Sigaud Plítková, 2017. All rights reserved.

Spisovatelka Judy Blumeová se v tomto románu vrací v paměti do vlastního mládí. V městečku Elizabeth v New Jersey spadnou v roce 1952 během tří měsíců, celkem tři letadla. Je to náhoda? Nebo komunistické spiknutí? Mohou za to mimozemšťané? Jak se s tím vyrovnávají obyvatelé malého městečka? Strhující události a sympaticky vykreslené postavy spolu s dokonale evokovanou estetikou 50. let minulého století, dávají dohromady elegantní román, založený na pravdivé události.

Judy Blumeová
Judy Blumeovou lze popsat jako americkou spisovatelku realistických dětských a teenagerských románů. Ve své práci se věnuje hlavně tabuizovaným tématům, jako je rasismus, menstruace, rozvody, šikana, masturbace, sexualita a rodinné problémy. Tyto pravdivé romány sice skrývají šokující příběhy, ale sama Judy Blumeová říká, že se jedná právě o knihy, se kterými mladí lidé zvládnou etapu dospívání.
Její knihy jsou často diskutovány a některé i zakázány, proto jí také American Library Association prohlásila za jednu z nejprovokativnějších autorek 21. století. I přesto prodala více než 82 miliónů výtisků, které byly přeloženy do 32 jazyků. Nyní její dílo vychází i na další platformě, a to jako audiokniha.

Terezie Taberyová
V rodině Terezie Taberyové se nejspíše dědí nadání a krásný hlas. Její mladší sestra Viktorie i matka Zuzana, našly svou kariéru v dabingu a Terezie také. Její hlas můžete slyšet ve filmu Koralína a svět za tajemnými dveřmi, Šarlotina pavučinka nebo ve známém americkém seriálu Super drbna.

V případě neočekávané události - audiokniha obsahuje elegantní román odehrávající se v 50. letech v malém americkém městečku, ve kterém dochází k záhadným pádům letadel. Autorka Judy Blumeová. Čte Terezie Taberyová. Režie a zvuk Miloš Vrána.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma