Obálka audioknihy Šepot podzemí

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Série: Peter Grant díl 3

, tentokrát na cestě do labyrintu londýnského metra.

Jmenuji se Peter Grant. Není to tak dávno, co jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Teď jsem policejní detektiv a čarodějnický učeň. Jenže inspektor Nightingale má plné ruce práce s pátráním po Muži bez tváře, takže stojím nad mrtvolou amerického studenta na stanici metra Baker Street sám. Vlastně ne sám, FBI mi poslala na pomoc nějakou mladou ambiciózní křesťanku. No, hezká je, ale veškerá kouzla jsou pro ni jasné dílo ďáblovo. Je na čase ponořit se strašidelné hlubiny nejstarší, největší a nyní i nejvražednější podzemní dráhy na světě.

BEN AARONOVITCH
Britský spisovatel narozený v roce 1964 v Londýně. Vystudoval střední školu v Holowayi. Je autorem dvou řad televizního seriálu BBC Doctor Who – Pán času, autorsky se podílel na sci-fi seriálu Jupiter Moon a seriálu Casualty. Jeho série o čarodějnickém učni Peteru Grantovi, jejímiž předcházejícími částmi jsou audioknihy Řeky Londýna a Měsíc nad Soho, se stala jednou z nejúspěšnějších městských fantasy současnosti.

TOMÁŠ KOBR
Vystudoval Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity, poté navštěvoval herecký ateliér Václava Martince v Praze, který mu nabídl hostování v tehdejším Malém vinohradském divadle. V letech 2005–2008 vystudoval VOŠ hereckou v Praze. Spolupracoval s Divadlem Letí (Pan M. ve Zpovědi masochisty), hostoval v Národním divadle (Mike ve hře Spaseni), v Paláci Akropolis (Sven v Oblíbencích), v A studiu Rubín (Error, Úl), ve Švandově divadle (role Netvora v inscenaci Frankenstein). V bratislavském mezinárodním divadle Meteorit nastudoval titulní roli Richarda III. Vedle divadla se věnuje rozhlasu a televizi (např. seriál Ulice).

Nominován na Cenu Alfréda Radoka za Mužský herecký výkon (2011) a Talent roku (2012). Načetl audioknihy Mlčení jehňátek, Řeky Londýna a Měsíc nad Soho.

Nahrávka vznikla podle knihy Bena Aaronovitche Šepot podzemí vydané nakladatelstvím Argo v roce 2016. Copyright © 2012 by Ben Aaronovitch. Z anglického originálu Whispers Under Ground vydaného nakladatelstvím Gollancz v Londýně roku 2012 přeložil Milan Žáček.Translation © Milan Žáček, 2016. Čte Tomáš Kobr. Režie Alexandra Bauerová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Jiří Pochvalovský. Ilustrace na obálce Kateřina Bažantová. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2018. Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1.

Audiokniha Šepot podzemí představuje další případ ze světa nejúspěšnější městské fantasy uplynulého desetiletí! Napsal Ben Aaronovitch a čte Tomáš Kobr.