Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Černá tma zapomnění

Černá tma zapomnění

Laird Barron

Délka: 12 h 56 min
Interpret: Jiří Vyorálek
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 729 MB

Don Miller žije ve šťastném manželství se ženou, která je pro něj vším. Zároveň však celý život trpí záhadnými výpadky paměti a jen zřídkakdy se rozpomíná na některé podivné příhody z jejich společné minulosti. Teprve na sklonku života Don odhaluje, proč se vlastně bojí tmy, proč ho tak děsí dveře do sklepa ve venkovském domě, který jeho manželka zdědila, a co všechno se skrývá v okolních lesích...

Laird Barron předkládá v tomto románu zatím nejkomplexnější obraz svého lovecraftovského hororového mýtu o bytostech z jiného světa, nazývaných „Děti Staré pijavice“, který nastínil již v několika kultovních povídkách.

LAIRD BARRON
Je americký autor hororu původem z aljašského Palmeru. Pra¬coval jako rybář v Berringově moři, třikrát se zúčastnil legendárního aljaš¬ského závodu psích spřežení s psovo¬dem (musherem) zvaným Iditarod. Psát začal v roce 2000 a od té doby publiko¬val více než sedmdesát kratších prací, zprvu zpravidla na stránkách magazí¬nu F&SF. Za první sbírku The Imago Sequence (2007) obdržel Cenu Shirley Jacksonové. Stejného ocenění se mu do¬stalo rovněž za v pořadí druhou sbírku Occultatíon and Other Stories (Okulta¬ce, 2010). Za sbírku The Beautiful Thing That Awaits Us All (Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká, 2013) si pro změ¬nu poprvé vysloužil Cenu Brama Sto¬kera. Zatím poslední sbírkou je Swift to Chase (2016). V českém překladu zná¬me i jeho drsné pulpové romány Blood Standard (Krev je můj chleba, 2018) a Black Mountain (Černá hora, 2019). Hororovými odborníky i nadšenci je považován za jednoho z nejlepších ho¬rorových autorů 21. století.

JIŘÍ VYORÁLEK
Rodák z Třebíče vystudoval brněnskou JAMU. Po angažmá v tamním Divadle 7 a půl účinkoval v Divadle Husa na provázku, kde se zhostil např. role Hamleta či knížete Myškina v jevištní tetralogii Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka. Za souborné uvedení tohoto cyklu se dočkal nominace na Cenu Thálie 2007. Od roku 2013 je členem souboru pražského Divadla Na zábradlí. Na televizní obrazovce zaujal zejména tragickou kreací „dělnického prezidenta“ Klementa Gottwalda v minisérii České století a klíčovými rolemi v seriálech První republika, Stíny v mlze a nejnověji Sedm schodů k moci. Další výrazné typy ztvárnil ve filmech Rodina je základ státu, Posel, Muži v říji, Masaryk, Milada, Úhoři mají nabito nebo Střídavka.

Laird Barron: Černá tma zapomnění | Čte Jiří Vyorálek | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering David Pravda | Hudba Pavel Holý | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v lednu 2024

The Croning © 2012 by Laird Barron
| Vydala © Euromedia Group, a. s. v edici Laser, 2023

Audiokniha Černá tma zapomnění, autor Laird Barron, čte Jiří Vyorálek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma