Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Válka o Uber

Válka o Uber

Mike Isaac

Délka: 14 h 52 min
Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 838 MB

Válka o Uber je podnikatelský thriller o startupu, který měl našlápnuto mezi giganty jako Apple, Google nebo Amazon. Mike Isaac přibližuje drsnou cestu Uberu na špici technologického světa, při které společnost málem zadusila samu sebe. Z mistrovské mozaiky oživené o nová svědectví a dokumenty pochopíte, jak se rodí „jednorožec“ s miliardovou hodnotou, i to, jak padá až po krk do bahna kvůli toxické kultuře a metodám na hraně zákona i za ní.

Zakladatel a šéf Uberu Travis Kalanick se nikdy s ničím nemazal. Od okamžiku, kdy firma vznikla, pořád s někým válčil – s taxislužbami, úřady, konkurenty, investory i vlastními řidiči. Vytáčeli ho všichni, kdo mu nechtěli uhnout z cesty. V tvrdých střetech si nebral servítky a spustil tak sérii katastrof, která nakonec semlela hlavně jeho samotného. Právě Kalanick je v příběhu mladých technologických neurvalců, kteří dosáhli až absurdního bohatství, hlavním hrdinou. A zároveň největším padouchem.

Strhující příběh přibližuje obří ambice, podvody a podlosti, které chtěl Uber schovat před světem. Ve firmě, kterou zákazníci nejdříve milovali a pak nenáviděli, se děly věci, z nichž šel mráz po zádech i zaměstnancům. A které otřásly celým Silicon Valley a vyústily v jednu z nejhorších kapitol v amerických korporátních dějinách.

# V audioknize se mimo jiné dozvíte:

- Jak se zrodila myšlenka na revoluční dopravní službu.
- S čím firmě pomáhali zkušení špioni ze CIA nebo NSA.
- Na čem si společnost vylámala zuby v Číně a proč tam nejde uspět.
- Co se stane, když podrazíte Apple nebo Google.
- Jak probíhá tajná akce s cílem svrhnout vládce mnohamiliardového kolosu.

MIKE ISAAC
Působí jako reportér New York Times se specializací na technologie. Za reportáže o Uberu získal Cenu Geralda Loeba za přínos v oblasti ekonomické žurnalistiky. Kromě Uberu pravidelně přibližuje dění ve Facebooku a dalších gigantech ze Silicon Valley, často vystupuje ve zpravodajství televizních stanic CNBC a MSNBC. Žije v San Francisku.

Audiokniha Válka o Uber: Příběh zběsilé ctižádosti. Autor Mike Isaac, čte Filip Švarc.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma