Goldstein píše dceři

Délka: 3 h 29 min
Interpret: Arnošt Goldflam
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 196 MB

Goldstein píše dceři - audiokniha obsahuje příběh psaný v dopisech navazující na trilogii o Helence Součkové. Autor Irena Dousková. Vypráví Arnošt Goldflam.

Navazuje na úspěšnou audioknihu Hrdý Budžes.

Prvotinou Goldstein píše dceři započala autorka Irena Dousková řadu populárních knih se silnými autobiografickými rysy - Hrdý Budžes, Oněgin byl Rusák a Darda. Otec hlavní hrdinky Helenky Součkové, zde zvané Klára Kalousková, Freistein, zde nazvaný Goldstein, odešel počátkem šedesátých let do Izraele. Celých dvacet čtyři let se snažil zapomenout na rodinu, kterou v Čechách opustil. Malá holčička žila s nepřítomným otcem v jakési zvláštní nepřátelské symbióze. Po letech, již dospělá, zatoužila otce poznat a oslovila jej. Nastala mimořádná korespondence, v níž se provinilý Goldstein, již slavný filmový režisér, zoufale snaží vynahradit ztracená léta promarněného rodičovského vztahu.
Příběh, psaný v dopisech, se odehrává na přelomu 80. až 90. let a vypráví o otcovské lásce i sebelásce. Interpretace Arnošta Goldflama dotvořila psanou korespondenci v nový dramatický útvar, který mimořádně citlivě a s pochopením odkrývá niterné rozporuplné pocity hlavního hrdiny. V bonusu tohoto kompletu se vrátíme na konec Hrdého Budžese, v němž Bára Hrzánová, v roli malé Helenky, dokumentuje svůj postoj ke zmizelému otci.

více

Série Helenka Součková

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma