Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Deník americké manželky

Deník americké manželky

Sue Kaufmanová

Délka: 11 h 4 min
Interpret: Simona Postlerová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 624 MB

Deníkově zpracovaný román o životě manželky newyorského advokáta a matky dvou dcer z „lepší společnosti“. Tina Munviesová by měla mít na starosti pouze úklid, chod domácnosti, manželství, výchovu dětí a společenský život rodiny… Sedí celé dny doma, ztrácí své sebevědomí, utápí se v depresi a není divu, že spadne přímo po hlavě do nebezpečného vztahu, který vnese do jejího života nečekané problémy.

Copyright © 1967 by Sue Kaufman
Copyright © renewed 1995 by Jeremiah Barondess and James Barondess. Překlad © Tomáš Korbař

Sue Kaufmanová
Narodila se v roce 1930 v New Yorku a publikovat začala hlavně časopisecky. Její povídky se průběžně objevovaly v předních amerických periodikách. Své příběhy situuje hlavně do městského prostředí úspěšných Američanů a s ironií proniká pod povrch jejich zdánlivě perfektních životů. V roce 1967 napsala svůj Deník americké manželky, který se stal okamžitě bestsellerem a dočkal se i filmového zpracování.

Simona Postlerová
Simona Postlerová (*1964, Plzeň) je dcerou Alexandra Postlera st., herce a režiséra, a Jany Postlerové, jazykové poradkyně. Po gymnáziu absolvovala studia herectví na DAMU a již během studia hostovala v Národním divadle, kde v roce 1987 získala stálé angažmá. Od roku 1992 je členkou Divadla Na Vinohradech. Příležitost získala také v divadle Ungelt a v Karlínském divadle. Hrála v mnoha televizních seriálech a inscenacích a věnuje se také dabingu a načítání audioknih. Herectvím se zabývá i bratr Alexandr. S manželem Zdeňkem Hráškem, kytaristou, má dvě děti – dceru Janu Magdalenu a syna Damiána.

Deník americké manželky - audiokniha vypráví příběh ženy v domácnosti, která hledá únik ze stereotypu v nevěře. Autorka Sue Kaufmanová. Čte Simona Postlerová. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacián.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma