Kanadské žertíky

Délka: 1 h 50 min
Interpret: Jiřina Jirásková
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 103 MB

Kanadské žertíky - audiokniha obsahuje výběr z vtipných povídek, jejichž autorem je Stephen Leacock. Čtou Jiřina Jirásková a Ladislav Mrkvička.

Výběr povídek získal název, který chce vzdát hold velkému kanadskému autorovi hovorovým výrazem naší mateřštiny. Nejde v něm o žádné nesmyslné vtipkování, ačkoliv Leacock si s gustem zahraje i se slovními vtípky, prostě s "kanadou". Je ovšem daleko víc než nezávazný šprýmař. Je to parodista. Autorův slovní humor přináší příběhy plné nadsázky a groteskních kontrastů, odkrývající život snobské smetánky. Jde o humorný nadhled, odstup od měšťáků a bohatých omezenců s jejich ustálenými zvyky, směšnými životními cíli a absurdními ideály.

Stephen Butler Leacock (1869-1944)
Kanadský spisovatel, profesor ekonomie narozený v anglickém Swanmore. Do Kanady se s rodinou přestěhovali v jeho šesti letech. Na torontské a chicagské univerzitě vystudoval ekonomii. Více než třicet let pak učil na McGillově univerzitě v Montrealu. Jeho akademická kariéra byla velmi úspěšná, stal se vedoucím katedry, členem Kanadské královské společnosti a doktorem honoris causa na několika univerzitách. Již během studia na univerzitě psal humoristické povídky, črty a fejetony.
Stephen Leacock vydal více než dvacet humoristických povídkových sbírek, které jsou překládány do řady světových jazyků. Jeho literárními vzory byli např. Mark Twain a Charles Dickens.

Obsah:
1. Časné vstávání Primusa Jonese
2. Paní Nashmelilová kupuje starožitnosti
3. Zachraňte mě před mými přáteli
4. Intimní odhalení ublížené ženy
5. Můj rybářský rybníček
6. Paní Trumberryová si dává hádat
7. Moje memoáry a mizérie z učitelských let

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma