Obálka audioknihy Ecce homo Forman

Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2022

MILOŠ FORMAN POHLEDEM BLÍZKÝCH KOLEGŮ A PŘÁTEL

Václav Kopta, Jiří Suchý, Jiří Lábus, Jaromír Meduna, Zdeněk Mahdal, Petr Brukner, Jan Vondráček, Uršula Kluková, Simona Vrbická, Miloslav Šmídmajer, Míla Řádová, Michael Douglas a Woody Harrelson se sešli před mikrofonem k poctě našeho nejslavnějšího filmového režiséra.

Audiokniha Ecce Homo Forman vychází z autorovy stejnojmenné úspěšné knihy. Radim Kratochvíl měl příležitost s Milošem Formanem, který ho nazýval svým „skorosynem“, procestovat západní Evropu na kolech a poznat díky tomu zajímavá místa, lidi i gastronomii, zažít zimní alpská dobrodružství i oslnění Amerikou a americkým filmem při sledování slavného režiséra při práci ve střižně.

Mezi dalšími přispěvateli najdeme slavné hvězdy, lidi ze zákulisí známých projektů, ale i několik „obyčejných“ přátel. Ti všichni vyprávějí zajímavé, dosud neslyšené příběhy, které přibližují člověka Formana (odtud název Ecce homo Forman) tak autenticky a plasticky, až ve čtenáři vyvolávají dojem, jako by ho poznával osobně. Vzpomínky se vztahují k různým životním etapám i společným projektům, a vyprávění nás tak zavádí od časů dětství a mládí, kdy se formovala Formanova osobnost, přes jeho české filmové začátky až ke slavnému americkému období, kdy se stal režisérem světového jména a držitelem dvou Oscarů v kategorii „nejlepší režisér“.

Režie Jan Jiráň, produkce Radim Kratochvíl, hudba Dominik Renč a W. A. Mozart, zvuk Ladislav Reich, nahrávací studio Professional Sound.