Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Tajemství sanatoria

Tajemství sanatoria

Anne-Sophie Lunding-Sørensenová

Délka: 9 h 41 min
Interpret: Simona Postlerová
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 546 MB

Příběh o nesvobodě, lásce a posedlosti — i o tom, jak se daří zlu, když moc je slepá

Píše se rok 1928. Do nervového sanatoria na dánském venkově přijíždí z Vídně doktorka Hannah Neumannová. Jejím úkolem je zastavit sérii sebevražd, s nimiž si tým rigidního ředitele Berga neví rady. Hannah studovala u samotného Freuda a ve staromódně fungujícím sanatoriu začne praktikovat psychoanalýzu. Společně s ambiciózní zdravotní sestrou Dagmar se pouští do takřka detektivní práce a záhy zjistí, že ke všem záhadným úmrtím pacientek došlo za úplňku. Celou dobu však musí čelit skepsi, kterou její práce vyvolává mezi kolegy, a hledá útěchu v rodícím se milostném vztahu, jenž se jí nakonec stane přítěží.

Co měly společného čtyři mladé ženy, které se utopily v jezeře? Jaké tajemství skrývá němá pacientka, již trápí hlasy linoucí se ze zdí sanatoria? A kolik úplňků Hannah a Dagmar přečkají, než dojde k další tragédii?

ANNE-SOPHIE LUNDING-SØRENSENOVÁ
Anne-Sophie Lunding-Sørensenová (nar. 1969) je dánská spisovatelka. Vystudovala filmová a mediální studia, a než se pustila do psaní beletrie, pracovala v oboru komunikace a managementu. Čtenářskou oblibu si získala především romány o antihrdince Elvíře, podle nichž se právě natáčí seriál. Tajemství sanatoria (2020) je jejím šestým románem. Autorka žije v Kodani s manželem, dvěma dětmi, psem a několika akvarijními rybičkami.

SIMONA POSTLEROVÁ
Simona Postlerová je dcerou Alexandra Postlera st., herce a režiséra, a Jany Postlerové, jazykové poradkyně. Po gymnáziu absolvovala studia herectví na DAMU a již během studia hostovala v Národním divadle, kde v roce 1987 získala stálé angažmá. Od roku 1992 je členkou Divadla Na Vinohradech. Příležitost získala také v divadle Ungelt a v Karlínském divadle. Hrála v mnoha televizních seriálech a inscenacích a věnuje se také dabingu a načítání audioknih. Herectvím se zabývá i bratr Alexandr. S manželem Zdeňkem Hráškem, kytaristou, má dvě děti – dceru Janu Magdalenu a syna Damiána.

Audiokniha Tajemství sanatoria, autorka Anne-Sophie Lunding-Sørensenová, čte Simona Postlerová. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma