Obálka audioknihy Najdlhšie vlasy na svete

Najdlhšie vlasy na svete

Eva Križková

Interpret: Leopold Haverl
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial, bolo jedno kráľovstvo. V tom kráľovstve žila prekrásna princezná Valéria s najdlhšími a najkrajšími vlasmi, aké si viete predstaviť. Túto jej krásu jej však veľmi závidela zlá čarodejnica, ktorá ju z kráľovstva uniesla a zatvorila ju do vysokej veže. Jedlo jej nosila iba malým oblôčkom, do ktorého sa vždy vyšplhala po Valériiných vlasoch. Jedného dňa si však krásavicu v okne všimne aj krásny a udatný princ. Vyšplhá sa k Valérii po jej vlasoch a spoločne potom snovú plány na útek. Či sa im to nakoniec podarí a aké nástrahy na nich pri úteku číhajú, dozviete sa v tejto krásnej rozprávočke z pera bratov Grimmovcov.

Účinkujú:
Starec: Leopold Haverl
Dievča/ Valéria: Andrea Kiráľová
Kráľovič: Dušan Cinkota
Bosorka: Oľga Šalagová
Havran Smola: Dušan Kaprálik

O šikovnom krajčírikovi
Účinkujú:
Havran Smola: Dušan Kaprálik
Princezná Zlatka: Zuzana Porubjaková
Krajčírik Šimon: Jakub Gogál
Medveď/ Brat: Jakub Rybárik

Najdlhšie vlasy na svete - audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré na motívy rozprávok bratov Grimmovcov napísala Eva Križková.