Obálka audioknihy Z dopisů Jiřího Voskovce a Jana Wericha

Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018

Z dopisů Jiřího Voskovce a Jana Wericha - čtyři části rozhlasové podoby korespondence V+W trvají celých šest hodin, což se na první pohled může jevit jako velmi rozlehlá plocha, ale když si uvědomíme, že tři svazky obsahují přibližně čtrnáct set stran, je zřejmé, že jsem musel hodně škrtat a některé části korespondence úplně pominout. Autor Jiří Kamen. Čte Lukáš Hlavica a Jiří Hromada.

Celé dopisy jsem používal jen výjimečně, vybíral jsem obrazy, příběhy, sentence. Měl jsem ambici vytvořit z dopisů V + W jakési básnické pásmo. Korespondence dvou tvůrců Osvobozeného divadla je strhujícím svědectvím o 20. století, a jeho dějích, o lidech, významných i neznámých, o politice, někdy také o nostalgii, o literatuře, o umění, i o stáří a nemocech a smrti. O hledání jejich humoru. Dopisy píší dva bravurní stylisté. Jejich korespondence patří k tomu nejlepšímu, co čtenáři české epistolární literatury mohli dosud od domácích autorů číst, a posluchači mohli slyšet.