Obálka audioknihy Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Ransom Riggs

Interpret: Ľuboš Kostelný
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2022

Napínavý fantastický príbeh, ktorý ste možno videli aj ako geniálny film Tima Burtona. Skvelé počúvanie nielen pre tínedžerov, ale aj pre dospelých, ktorí si radi vychutnávajú temné dobrodružstvá. Tajomné stopy, ktoré hlavnému hrdinovi Jacobovi zanechá jeho milovaný dedko, poodhaľujú tajomstvá iných svetov aj inej doby. Vďaka nim chlapec objaví zázračné miesto na odľahlom ostrove pri pobreží Wallesu. Pri skúmaní opustených zákutí bývalého sirotinca – známeho pod názvom Domov slečny Peregrinovej – zistí, že deti slečny Peregrinovej, ktoré tam kedysi žili, boli nielen neobyčajné, ale mohli byť aj veľmi nebezpečné a ich odlúčenosť na opustenom ostrove nebola náhodná. Ba dokonca – nech to znie akokoľvek neuveriteľne – tie deti sú možno ešte stále nažive!

RANSOM RIGGS
Ransom Riggs (1979) vyrastal na Floride, no teraz je jeho domovom kraj neobyčajných detí Los Angeles. Bol vychovaný na pravidelnom prísune strašidelných príbehov a britskej komédii, čo pravdepodobne vysvetľuje, prečo píše takéto prazvláštne romány. Jeho séria o deťoch slečny Peregrinovej sa stala celosvetovým bestsellerom a vznikol podľa nej fantastický film. Do spomínanej série patria romány Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej, Bezduché mesto, Knižnica duší, Mapa dní a Vtáčia konferencia. Autora môžete nájsť na Twitteri a Instagrame @ransomriggs.

ĽUBOŠ KOSTELNÝ
Kompletnú neskrátenú verziu knihy číta Ľuboš Kostelný. Absolvoval štúdium herectva na VŠMU v Bratislave. Je členom činohry SND, naštudoval množstvo divadelných, televíznych a filmových postáv, za ktoré získal viaceré ocenenia. Pôsobí aj v Slovenskom rozhlase a v dabingu. Od roku 2013 vyučuje herectvo na VŠMU v Bratislave.

• nahrávka a mix BMT studio 2022
• Copyright © 2011 by Ransom Riggs All rights reserved. First published in English by Quirk Books, Philadelphia, Pennsylvania. This Book was negotiated through Josef Kolar, Foreign Rights Sales.
• preklad © Martina Fedorová, 2017
• interpret: Ⓟ Ľuboš Kostelný 2022