Obálka audioknihy Cybercomics

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

NĚKTERÉ ŠÍLENÉ PŘEDPOVĚDI SE NAPLNÍ DO POSLEDNÍ TEČKY

Sci-fi román proslulého filozofa a básníka, mrazivě trefná předpověď vývoje civilizace. Vítejte na Zemi v roce 2046, kdy svět ovládají dvě velké korporace a Mafie sídlící v Praze.

Mrazivá předpověď vývoje civilizace. Svět v roce 2046 ovládají dvě velké, navzájem se požírající korporace a Mafie, která sídlí v Praze, kde udržuje pořádek a podporuje turistický ruch. Tuto kořist už nikdy z rukou nepustí. Tito tři hráči ovládají i národní vlády, které ztratily poslední střípky vlivu. Zboží, z něhož neplyne zisk, končí na skládkách, zdravotnictví, školství a ostatní veřejné služby jsou zprivatizovány a zpoplatněny, většina populace Země nemá šanci se k nim dostat. Která z vizí tohoto skvělého cyberpunkového románu, napsaného v roce 1997, dojde naplnění? Bondy dává na vybranou, nebo můžeme brát vše: přelidněnost planety, vyčerpání zdrojů, hladomor a celosvětové války, ovládání veškeré výroby jednou firmou, naprostá ztráta lidskosti či Paříž, hlavní město arabského světa.

EGON BONDY
Český filozof, básník a prozaik, představitel undergroundu, vlastním jménem Zbyněk Fišer. Po maturitě studoval dálkově filozofii a psychologii na FF UK. V letech 1957–62 pracoval jako noční hlídač v Národním muzeu, poté pět let jako bibliograf ve Státní knihovně. V roce 1967 odešel do invalidního důchodu. V letech 1993–96 přednášel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a dalších vysokých školách, zabýval se zejména ontologickými otázkami. Vedle filozofických prací vytvořil i rozsáhlé dílo básnické a prozaické, jež původně vycházelo jen v samizdatech. Na konci čtyřicátých let byl činný v Surrealistické skupině, v roce 1950 spoluzaložil podzemní edici Půlnoc. Jeho verše v řadě případů zhudebnila skupina Plastic People of the Universe. Ač byl vlivnou postavou českého undergroundu, kontroverzi dodnes vzbuzuje jeho značná kritika kapitalismu a zároveň podpora marxismu a levicových ideologií.

VASIL FRIDRICH
Český herec, dabér, rozhlasový moderátor. Během studií na DAMU účinkoval v Divadelním spolku Kašpar, po absolutoriu získal angažmá ve Švandově divadle. Hrál v kladenském divadle, dvanáct let byl členem Městských divadel pražských. V současnosti vystupuje též v Činoherním klubu a ve Studiu Hrdinů. Televizní diváci ho znají ze seriálu Ulice, ztvárnil též jednu z hlavních rolí, majora Ivana Pauříka, v televizní minisérii Devadesátky. Z filmů, které natočil, jmenujme Prezidentku, Teroristku, teorii tygra a další. Kromě divadelního, televizního a filmového herectví se věnuje dabingu a namlouvání audioknih. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje pořady Noční Mikrofórum a Blízká setkání.

Nahrávka vznikla podle knihy Egona Bondyho Cybercomics vydané nakladatelstvím Zvláštní vydání v roce 1997. Copyright © Egon Bondy, 1997. Čte Vasil Fridrich. Režie Vojtěch Machálek. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obalu Martin Urbánek. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2023

Audiokniha Cybercomics, autor Egon Bondy, čte Vasil Fridrich.