Obálka audioknihy Piraně

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Série: Piraně díl 1

Neapolským mafiánům začíná přerůstat přes hlavu zabijácký potěr!

Seznamte se s novou generací mafiánů: neapolskými teenagery z běžných středostavovských rodin, vyrůstajícími na příbězích o zločinech a násilí opěvující popkultuře. Příběh patnáctiletého Nicolase Fiorilla a chlapců z jeho „paranzy“ předkládá znepokojivé svědectví o dětech, pro něž je všechno jen hra a které se při krvelačné honbě za penězi a respektem neštítí zhola ničeho. Přepadení trafiky či vražda náhodného chodce pro ně představují pouze zdolání dalšího „levelu“ na cestě k moci a adrenalinové zážitky, s nimiž se rádi pochlubí na sociálních sítích. Nicméně cena za úspěch je v téhle branži vysoká a ne všichni členové dětského gangu dostanou šanci dospět…

ROBERTO SAVIANO
Italský spisovatel a novinář na sebe upozornil knihou Gomora (2006, č. 2008) pojednávající o světě neapolské mafie. Od jejího vydání je nucen žít pod policejní ochranou. Na úspěšnou prvotinu navázal povídkovým diptychem Opak smrti (2007, č. 2010) a svazky esejů Krása a peklo (2009, č. 2010) a Pojď se mnou pryč (2011, č. 2012). V knize Nula nula nula (2013, č. 2013) se pokusil zmapovat mezinárodní obchod s kokainem. Do rodné Neapole a světa organizovaného zločinu se vrátil v románu Piraně (2016, č. 2019). Podle autorových knih, které u nás vydává nakladatelství Paseka v překladech Alice Flemrové, vznikly filmy Gomora (2008), La paranza dei bambini (Piraně, 2019) a seriály Gomora (2014–2019) a Nula nula nula (2020), na nichž se podílel zároveň jako scenárista.

VÁCLAV NEUŽIL
Vnuk herce téhož jména hrál po studiu na JAMU mimo jiné v brněnském divadle Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl a v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Televizní a filmoví diváci ho znají ze seriálů Čtvrtá hvězda (2014), Atentát (2015), Svět pod hlavou, Dabing Street (oba 2017), Zkáza Dejvického divadla (2019) či Zrádci (2020). Svébytné mužské postavy ztvárnil i ve snímcích Zoufalci (2009), Rozkoš (2013), Sedmero krkavců, Ztraceni v Mnichově (oba 2015), Bába z ledu (2017) nebo Národní třída (2019). V připravovaném snímku Zátopek (2021) ztvární legendárního českého běžce na vytrvalostní tratě.