Obálka audioknihy Malý tyran

Interpret: Miroslav Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Paní Marplová v oboru psychologie pátrá po stopách a příčinách narušených vztahů mezi dět-mi a jejich nejbližším okolím.

Kniha Malý tyran se zrodila ze setkání s dětmi a jejich utrápenými rodiči a patří k bestsellerům knižního trhu. Pojednává nejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných vý-chovných potřebách malých dětí. Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných. Ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany. Udržují své rodiče v poklusu a nechávají je kolem sebe tancovat. Známá dětská psycholožka Jiřina Prekopová tento fenomén ve své knize vysvětluje a ukazuje, jakou oporu děti potřebují aby se mohly nerušeně vyvíjet.

JIŘINA PREKOPOVÁ
Byla česká dětská psycholožka a autorka populárně naučné literatury z oblasti dětské psycho-logie a výchovy, která působila v Německu. Do emigrace odešla v roce 1970. Specializovala se na psychologickou a výchovnou práci zejména s postiženými dětmi. Tvořivou syntézou dosa-vadních poznatků a vlastních originálních konceptů vyvinula ucelený systém „terapie pevným objetím“, s nímž seznámila veřejnost v knize Pevné objetí. Napsala řadu odborných článků a knih, z nichž některé jsou přeloženy do 17 jazyků a staly se bestsellery. Metodu pevného objetí rozšiřovala po celém světě formou přednášek, seminářů a kurzů. Instituty Jiřiny Prekopové byly založeny v Německu, ve Vídni a v Mexico City.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřiny Prekopové Malý tyran, vydané nakladatelstvím Portál v roce 2014. Copyright © 2004 by Jiřina Prekopová. Z německého originálu Der Kleine Tyrann. Welchen Halt brauchen Kinder? přeložili Zdena Lomová a Zdeněk Jančařík. Translation © Zdena Lomová – Zdeněk Jančařík, 2004. Čte Miroslav Černý. Režie, zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, 2022.