Severní vody

Délka: 9 h 46 min
Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 551 MB

VELRYBÁŘSKÁ LOĎ PLUJE DO ARKTIDY — NIKOLI VŠAK ZA VELRYBAMI.

Mladý Ir Patrick Sumner se během velkého indického povstání v roce 1857 zúčastnil jako vojenský felčar obléhání Dillí. Když se po propuštění z armády nechá najmout jako lodní lékař na velrybářskou loď plující do Arktidy, doufá, že během dlouhé monotónní plavby najde ztracený klid. Minulost ho však stále pronásleduje. Sumner navíc zjišťuje, že nastoupil na loď, která má nejspíš jiný cíl než lovit velryby, a že jeden z harpunářů je vychytralý sadistický vrah. Vytrhnou události na palubě Sumnera z apatie, do níž ho uvrhlo veškeré násilí a nespravedlnost, jichž byl v životě svědkem, a přimějí ho k činu? Severní vody jsou román o civilizovanosti a barbarství a také o schopnosti jednat lidsky i za extrémních podmínek.

IAN MCGUIRE
Pochází z Hullu a studoval na univerzitách v Manchesteru a ve Virginii. Je spoluzakladatelem Centra pro současnou literaturu při Manchesterské univerzitě. Věnuje se literární kritice i vlastní tvorbě. Jeho román Severní vody byl zařazen do širšího výběru na Man Bookerovu cenu pro rok 2016 i do žebříčku deseti nejlepších knih roku The New York Times Book Review. Podle knihy byl natočen americký TV seriál The North Water.

FILIP ŠVARC
První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia. Zkušenosti z dabingu a divadla skvěle uplatňuje při načítání audioknih.

Režie, zvuk, střih, mix – Daniel Tůma
Finální mastering - Ivan Mikota
Hudba - Karpof Brothers
Natočeno ve studiu Karpofon

Audiokniha Severní vody obsahuje literární předlohu úspěšného TV seriálu The North Water. Autor Ian McGuire, překlad Petra Johana Poncarová. Čte Filip Švarc, režie Daniel Tůma.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma