Obálka audioknihy Další prima mýtus

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

UČEDNÍK SKEEVE A DÉMON AAHZ SE SEZNAMUJÍ

Humorná fantasy pro všechny, kdo se nebojí vyrazit na nespoutanou jízdu napříč světy a zažít spoustu magie, démonů, ale především vtipné dialogy.

Báječná, mýtická a vtipná fantasy, která bývá srovnávána s díly věhlasného Terryho Pratchet-ta. Příběh mladého učeníka Skeeveho začíná smrtí jeho učitele, čaroděje Garkina. Skeeve záhy zjistí, že svět není tak jednoduchý, jak se obyčejnému smrtelníkovi může zprvu zdát, a také, že není jen jeden! Spolu se Skeevem zjistíte, že existují spousty dimenzí, které je nutné navštívit. Také je třeba stát se démonem, dimenzionálním cestovatelem, podobně jako démon Aahz, kolega zavražděného Garkina, se kterým se Skeeve brzy spřátelí. Magie, pokročilá technika i roztodivní obyvatelé z různým dimenzí s jejich podivným vzezřením a zvyky. První díl ze série Mýtů uvádí čtenáře do nekonečného množství světů.

ROBERT ASPRIN
Robert Asprin (1946–2008) byl americký autor fantasy a sci-fi literatury. Mezi jeho nejslav-nější díla patří humorná série Mýtus a 12 dílů antologie Svět zlodějů. Žil v Ann Arboru v ame-rickém Michiganu a tvrdil o sobě, že byl učitelem šermu, mongolským místodržícím, či žoldné-řem v hlubokém vesmíru. U nás se proslavil zejména sérií o Mýtu, začínající Dalším prima mý-tem. Do češtiny byly přeloženy i jeho série o Phulově rotě, o Světě zlodějů či o Časové hlídce. Vydal také několik samostatných děl z nichž nejznámější je Války hmyzu.

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Asprina Další prima mýtus vydané nakladatelstvím Triton v roce 2020. Copyright © 1978 by Robert Asprin. Z anglického originálu Another Fine Myth přeložil Pavel Vohlídka. Translation © Pavel Vohlídka 2020. Čte Gustav Hašek. Hudba Mario Buzzi. Mastering Soundguru. Design obálky © Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Další prima mýtus, autor Robert Asprin, čte Gustav Hašek.