Obálka audioknihy Klub vrahů

Interpret: Jan Plouhar
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Existuje spravedlnost? A jaký je to pocit, vzít ji do vlastních rukou?

Adam Havel je uzavřený mladý muž se zálibou v knihách, který má dvě práce a malou garsonku na Hájích. Jeho život je průměrný až nudný – z práce do práce a pak domů mezi své milované knihy, sem tam navštívit sestru Táňu a její dvě malé děti a tak stále dokola. Pak se ale v jeden jediný den stane naráz svědkem krvavého zločinu a setká se s tajemnou, neohroženou Dianou, která obrátí jeho svět vzhůru nohama. Adamův život postupně připomíná čím dál tím víc napínavý román, ve kterém hlavní hrdina nejde pro ránu daleko. Jak se stane, že milý a plachý člověk najednou rozmlátí auto, nebo někoho zbije, aniž by si kladl otázku „proč“? Adam se stává součástí soukolí skryté spravedlnosti. Udělit pouhou lekci však již nestačí, někdo z Klubu začíná viníky vraždit…

PAVEL RENČÍN
Od konce devadesátých let, kdy debutoval prvními povídkami, se jméno Pavla Renčína pravidelně objevuje v předních antologiích fantastického žánru. Jeho tvorba zahrnuje především městskou fantasy, stále silněji v ní ale zaznívá hlas realismu a hororu. První román Nepohádka vyšel v roce 2004, Jméno korábu v roce 2007. V letech 2008–2011 publikoval fantasy trilogii Městské války, skládající se z románů Zlatý kříž (nominován na cenu Akademie SFFH a v kategorii nejlepší česká kniha, oceněn cenou Aeronautilus), Runový meč a Věk nenávisti. V roce 2010 vyšel knižně Labyrint, internetový román psaný spolu se čtenáři, který se stal jakousi předehrou k trilogii Městské války. Hororový román Vězněná, inspirovaný skutečnou událostí ze šumavského pohraničí, byl Akademií science-fiction, fantasy a hororu oceněn jako nejlepší původní česká a slovenská kniha roku 2015. Thriller Klub vrahů je devátou autorovou knihou.

JAN PLOUHAR
Po studiích na Janáčkově konzervatoři v Ostravě vystřídal v angažmá v Moravském divadle v Olomouci, v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, v Divadle Rokoko v Praze a v činoherním souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Od roku 2006 je členem Činoherního studia v Ústí nad Labem- Divákům je znám i jako filmový a televizní herec (Zatracení, Záblesky chladné neděle, TV cyklus Nevinné lži, Místa, Jan Hus) a spolupracuje s rozhlasem. Pro Tympanum načetl audioknihu Zmrtvýchvstání.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Renčína Klub vrahů vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Copyright © Pavel Renčín, 2018. Režie, zvuk, střih a mastering Pavel Kadlec. Čte Jan Plouhar. Hudba Jakub König. Design obálky Milan Malík. Grafická úprava obalu Emil Křižka. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v květnu 2019.

Audiokniha Klub vrahů je zneklidňující thriller, který napsal Pavel Renčín. Čte Jan Plouhar.