Forbes březen 2021

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 3 h 30 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 197 MB

Forbes březen 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:

1) Editorial – Vytrvale. A dobře.

2) Operace Tanemo – Petr Kellner se podruhé pokouší spojit svou Air Bank s Monetou. A tentokrát by to už mělo vyjít.

3) Kapitán Nemo – Stojí na kapitánském můstku a shlíží na Prahu, kterou za pár let promění. Doslova i metaforicky. Luděk Sekyra vplouvá do další životní etapy.

4) Bydlení nad zlato – Zlato? Dluhopisy? Umění? Kdepak! Nejbezpečnější investicí současnosti jsou nemovitosti. Ceny bytů a domů se totiž navzdory pandemii nepropadly, naopak nadále rostou a nic nenasvědčuje tomu, že v budoucnu by tomu mělo být jinak.

5) Developerův sen – Kariéru šéfa Finepu Tomáše Pardubického může leckdo považovat za snovou. Jeden sen se mu přesto prožít nedaří: aby se v Praze urychlila výstavba nového bydlení.

6) Miliardář mezi dvěma světy – Robert Schönfeld se drží hesla spěchej pomalu. I díky této filozofii za posledních 20 let vybudoval miliardové impérium.

7) Pinc BAYAYA – Stejně jako se princ Bajaja vydává do světa za dobrodružstvím, se i Ladislav Trpák vrhá do neznámých vod. Zakladatel a bývalý šéf Zootu vyměnil e-commerce za podnikání v inovativním stavebnictví – od domů z 3D tiskárny přes posedy a glamping až po skládací domy Bayaya.

8) Velká kosmetická jízda – Anna Kokolusová odstartovala začátkem 90. let z Brna voňavou jízdu, která trvá už tři dekády.

9) Jak si kdo ustele, tak si lehne II – V nové rubrice se ohlížíme za uplynulou dekádou příběhů z českého Forbesu. A malými firmami, které během té doby vyrostly. Jako je třeba firma Davida Svobody, která vyrábí luxusní
české ložní prádlo.

10) Jdeme makat! – Petr Grün vybudoval svou firmu Grün Sport doslova na zelené louce. Po jeho tragické smrti podnik převzaly jeho dvě dcery.

11) Win-Win Game – Občanství má v Německu, daně ale platí u nás. Sebastian Wagner a jeho firma Winning group s českými inženýry projektují mrakodrapy ve Frankfurtu, novou Redbull hokejovou halu v Mnichově i urychlovač částic v německém Darmstadtu.
12) Return – Někdejší osmý tenista světa Karel Nováček už přes 20 let jako investiční bankéř razí
jednoduché heslo: Pro klienta všechno.

13) Bednářovi technokrati – Václav Jareš a Kryštof Palme dělají z pražského Karlína kompletní technologické zázemí úspěšnému globálnímu startupu ShipMonk Jana Bednáře.

14) Stíráme hranice reality – Česká firma VRgineers vyrábí zřejmě nejlepší brýle pro profesionální využití virtuální reality. Svůj headset dodává americkému letectvu a námořnictvu, NASA a skoro všem velkým automobilkám.

15) Vědomí si sama sebe – Hudebník Ondřej Pivec žije už 12 let v New Yorku. V koronavirovém roce má práce víc než kdy jindy a další dvě nominace na Grammy.

16) Útočiště před světem – Až skončí lockdown, bude nejvyšší čas načerpat nové síly. Skvělé místo pro takový retreat najdete v srdci Vysočiny.

více

Série Forbes 2021

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma