Obálka audioknihy Černý korzár

Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

PADOUCH MUSÍ ZA SVÉ ČINY ZAPLATIT!

Příběh italského šlechtice, který mstí smrt svých bratrů. Odehrává se pozadí bojů námořních lupičů a korzárů proti španělským koloniím v 17. století

Ze tmy vystoupil muž v hedvábném kabátci. „Černý korzár,“ zašeptali piráti. „Vy jste byli na lodi mého bratra Rudého korzára. Zabili ho?“ – „Ano, a vašeho druhého bratra, Zeleného korzára, pověsili na náměstí.“ Černý korzár, nejstatečnější ze všech pirátů, je odhodlán smrt svých bratrů pomstít.
Kdo by neměl rád dobrodružné romány se statečnými hrdiny, které dostihla nespravedlnost světa, ale díky jejich urputnosti a touze potrestat viníky se v závěru vše v dobré obrátí? Příběh Emilia Salgariho je z rodu nesmrtelného hraběte Monte Christa. Také jeho hrdina, italský šlechtic a korzár, se vydává na cestu za pomstou. Román, odehrávající se na pozadí bojů námořních korzárů proti španělským kolonistům v 17. století, vyznívá jako oslava odvahy, hrdinství a pevné vůle zjednat spravedlivou odplatu.

EMILIO SALGARI
Populární italský spisovatel dobrodružných románů, označovaný někdy jako italský Jules Verne. Po neúspěšném pokusu stát se námořním důstojníkem obrátil Emilio Salgari svou pozornost k literární činnosti. Napsal více než dvě stovky dobrodružných příběhů odehrávajících se v nejrůznějších exotických končinách. Nejúspěšnější Salgariho dílo je série románů o Sandokanovi, který vede boj proti utlačovatelům malajských domorodců. Přestože měl Salgari miliony čtenářů po celém světě, nikdy nedosáhl takového finančního zajištění, jaké by si zasloužil. Vydavatelé, využívající Salgariho špatných obchodních schopností, nechávali spisovatele téměř v chudobě. Pronásledovaný věřiteli a rodinnou krizí spáchal Salgari v roce 1911 sebevraždu samurajským stylem.

MAREK HOLÝ
Český herec. Absolvoval brněnskou konzervatoř, poté přijal angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po přestěhování do Prahy působil v Divadle Na Fidlovačce, kde se věnoval i muzikálovému herectví. Za titulní roli v muzikálu Zorro v divadle Hybernia získal v roce 2013 Cenu Thálie. Od roku 2012 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Televizní diváci ho znají z pohádek Sedmero krkavců nebo Kočičí princezna, objevil se i v seriálu Četníci z Luhačovic. Věnuje se i dabingu, do češtiny přemluvil hlavní postavu v úspěšném britském krimi seriálu Detektiv Endeavour Morse. Vyhledává ho i rozhlas – ztvárnil například role v inscenacích Apartmá v hotelu Plaza nebo Vzdálené ostrovy.

Audiokniha Černý korzár, autor Emilio Salgari, čte Marek Holý.