Obálka audioknihy Liška

Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Nejnovější hit od legendy špionážní prózy Fredericka Forsytha je důkazem, že ani po letech neztratil nic ze svého spisovatelského umu!

Do počítačových databází Pentagonu, americké Národní bezpečnostní agentury a CIA se dostal hacker. K velkému překvapení tajných služeb je jím britský mladík s aspergerovým syndromem, Luke Jennings. Ten nemá žádný tajný záměr, jen nesmírně brilantní mozek. Zdá se, že vydání do Spojených států ho nemine – dokud bývalý britský agent Adrian Weston nedostane jiný nápad: Jestliže Luke dokáže tohle udělat nám, co může udělat našim nepřátelům? Po poradě s americkým prezidentem a britskou premiérkou se rozhodne mladíka vypustit na geopolitické minové pole ve službách USA a Velké Británie. Začíná utajovaná válka se světovými supervelmocemi, které mají nový cíl: najít a chytit „Lišku“.

FREDERICK FORSYTH
Britský spisovatel a novinář se narodil roku 1938 v Ashfordu. V sedmnácti letech utekl do Španělska, protože ho okouzlilo toreadorské řemeslo; studoval tam na granadské univerzitě a po návratu domů se stal nejmladším pilotem Britského královského letectva. V necelých dvaceti letech se rozhodl pro dráhu žurnalisty. Na sklonku šedesátých let pobýval v Africe, kde coby zpravodaj BBC a poté novinář na volné noze sledoval vleklý vojenský konflikt v Biafře, jejž pak zachytil ve své prvotině Příběh Biafry. Jako reportér agentury Reuters pracoval nejprve v Paříži a později se věnoval východnímu Německu a Československu. Zkušenosti, které ve zpravodajských kruzích získal, jej přivedly k napsání knihy, jež svého autora proslavila doslova po celém světě – také česky byl Den pro Šakala poprvé publikován již po čtyřech letech od originálního vydání v roce 1971. Následovaly romány Spis ODESSA, Žoldáci, Ďáblova alternativa, Čtvrtý protokol, Vyjednavač, Mistr klamu, Boží pěst, Ikona, Fantom Manhattanu. Vedle nejnovějšího thrilleru Liška vydává Tympanum audioknižně jeho romány Den pro Šakala, Seznam smrti, Kobra, Mstitel, Afghánec, svazek povídek Kvintet, autobiografii Vypravěč a nejnovější thriller Liška.

OTAKAR BROUSEK ML
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně-dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských, a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na cenu Thalie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo profesoru Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Fredericka Forsytha Liška vydané nakladatelstvím Euromedia Group, a. s. – Knižní klub v roce 2020. Copyright © 2018 by Frederick Forsyth. Z anglického originálu The Fox, vydaného nakladatelstvím Bantam Press v Londýně roku 2018, přeložili Libuše a Luboš Trávníčkovi. Čte Otakar Brousek. Režie, zvuk a mastering Vojtěch Machálek. Vyrobilo studio Soundguru. Design obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Liška – audiokniha obsahuje špionážní thriller od autora Fredericka Forsytha. Čte Otakar Brousek ml.