Obálka audioknihy Jmenuju se Tomáš

Interpret: Aleš Háma
Vydavatel: Mladá fronta
Vydáno: 2018

Tato audiokniha se snaží stručně zrekonstruovat skutečný příběh života Tomáše Holého, nahlížený různými blízkými lidmi ze všech zásadních období jeho života z rozdílných úhlů. Obsahuje jen ověřená fakta, nikoli pouze zábavné historky, které se mohly odehrát i jinak. Neuvádí samozřejmě ani věci intimní a snaží se, aby Tomášův život nevyzněl jako jedna velká jízda (což zcela určitě nebyl), ale zároveň některé typické příhody a detaily zmiňuje právě proto, aby tento srdečný, upřímný a otevřený kluk a mladý muž byl v této knize skutečným člověkem a Tomášem, nikoliv slavnou hvězdou či neskutečným svatým.

ALEŠ HÁMA:
Aleš Háma je rodák z Karlových Varů. Vystudoval pražskou konzervatoř, první angažmá absolvoval v roce 1993 na Kladně, poté dva roky pobýval v kalifornském Palo Alto, kde si vyzkoušel nejrůznější profese a poznal, že česká kotlina není pupík světa. Koncem 90. let založil hudební skupinu Hamleti, s níž hraje dodnes, začal působit na rádiu Frekvence 1 a posléze i vystupovat v mnoha muzikálech a filmech. Moderování si vyzkoušel nejdřív ve Snídani s Novou, v současné době je moderátorskou hvězdou první velikosti a uvádí jak nejrůznější televizní pořady, tak výjimečné společenské akce. S oblibou rybaří, vaří a chalupaří a věnuje se rodině.

Audiokniha Jmenuju se Tomáš obsahuje první skutečný životopis Tomáše Holého. Autor: Ota Kars, čte Aleš Háma.