Obálka audioknihy Štyria mačkatieri

Interpret: Judita Hansman
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2022

Detská kniha prvej dámy slovenskej fantastiky Alexandry Pavelkovej, ktorá je známa aj vďaka svojej pomoci opusteným zvieratám. Jedného dňa sa život v dome so záhradou navždy zmení. V ten deň totiž majitelia domu zachránia opustené mačiatka a zoberú ich k sebe. Postarať sa o ne však nie je jednoduché, pretože dvaja malí kocúrikovia sú veľmi chorí. Osirelé mačiatka aj staršie mačky, ktoré už v dome žili, budú musieť preliezť veľa prekážok a vylízať mnoho misiek, kým sa z nich stane nerozlučná partia. Kniha plná dobrodružstiev a zlodružstiev poteší nielen predškolákov a mladších školákov, ale dozaista zaujme aj ich rodičov.

ALEXANDRA PAVELKOVÁ
Publikovala dosiaľ dvanásť kníh a veľa poviedok, jej príbehy vychádzajú aj v češtine, poľštine či filipínčine. Získala množstvo ocenení doma i v zahraničí. Píše filmové a knižné recenzie, články o literatúre. Vedie internetový denník Fandom.sk, venuje sa podpore a propagácii slovenských autorov. Pomáha opusteným zvieratám a šíri osvetu o tomto probléme. Niekoľko najdúchov má aj doma, práve o nich je knižka Štyria mačkatieri.

JUDITA HANSMAN
Kompletnú neskrátenú verziu knihy s láskou číta milovníčka mačiek Judita Hansman. Po štúdiu na VŠMU pobudla desaťročie v Trnavskom divadle, dosť na to, aby pochopila, že sa chce venovať úplne inému druhu divadla. Preto s kolegami založila Prešporské divadlo, v ktorom účinkuje. Je známa z mnohých televíznych seriálov (Odsúdené, Divoké kone, Hotel, ZOO...), filmov (Učiteľka, Tlmočník,Vianočné želanie) i z dabingu. Má dcéru Rebeku, psíka Sheldona a mačičku Zaru a žije prevažne v Bratislave.

Audiokniha Štyria mačkatieri, autor Alexandra Pavelková, čte Judita Hansman.