Není přání jako přání

Alexandra Potterová

Délka: 9 h 27 min
Interpret: Jana Stryková
Vydavatel: Kristián
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 533 MB

Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct…

Alexandra Potter
Spisovatelka se narodila v anglickém Bradfordu a vystudovala univerzitu v Liverpoolu. Před tím, než se začala věnovat literatuře, pracovala jako novinářka pro několik časopisů v Británii a Austrálii.
Oblíbená britská spisovatelka vstoupila na český trh románem Není přání jako přání, který se stejně jako v ostatních zemích setkal s nebývalým zájmem čtenářek. Další její román Já a pan Darcy, vítěz ceny The Best New Fiction (2008), byl u nás ve velmi krátkém čase nejprodávanější knihou. Alexandra Potter patří v současné době do první desítky nejúspěšnějších spisovatelů Velké Británie.
Vtip a kouzlo příběhů Alexandry Potter už české čtenářky znají i z dalších knih, které vyšly nedávno: Kde je ta holka?, Já a pan Darcy, S tebou už nikdy, Co je nového kotě?, Na stejné vlně a poslední Detektiv Lásky.

Jana Stryková
Poprvé se po prknech, která znamenají svět, rozběhla (a to doslova) ve čtyřech letech, kdy jako členka dětského sboru Mahenova divadla (ND Brno) účinkovala v operetě Polská krev. Na gymnáziu navštěvovala dramatický kroužek pod vedením Dany Hlaváčové a hrála amatérské divadlo ve spolku Misery Loves Company.
V roce 2003 obdržela Cenu Valtra Tauba určenou pro nejlepší absolventy herectví na DAMU. Vystřídala hned několik stálých angažmá, začínala v divadle F. X. Šaldy v Liberci, dále pokračovala v divadlech Rokoko, Švandově divadle na Smíchově a v Divadle na Vínohradech.V současné době je na volné noze, hostuje např. ve Studiu Dva, Viole, Ungeltu nebo v A-Studiu Rubín. Vedle divadla se věnuje dabingu, práci v rozhlase nebo televizní či filmové tvorbě.

Není přání jako přání - audiokniha obsahuje vtipnou, čtivou knihu pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem. Autorka Alexandra Potter. Čte Jana Stryková. Režie Jitka Škápíková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky