Forbes červen 2021

Koupit za 129 Kč Cena včetně DPH

Délka: 4 h 35 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 258 MB

Forbes červen 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve více než čtyřech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:
1) Editorial – Ženská síla Forbesu

2) Check-out – Mít hotel v Praze vždy znamenalo mít zlaté vejce. V březnu 2020 to přestalo platit a je velká otázka, kdy tomu opět tak bude.

3) Lekce slušného chování – Sestry Anna a Ester Geislerovy v mimořádném rozhovoru o umění, byznysu, úspěchu a politice, o tom, kam směřuje česká společnost a proč je tak důležitá ohleduplnost, úcta i obyčejná mezilidská slušnost.

4) Nerudovou na Hrad – Nerudovou ulicí, pěkně do kopce, vede cesta na Hrad. A možná že se za rok a půl bude Nerudovou na Hrad chodit za Nerudovou. O ekonomce a rektorce brněnské Mendelovy univerzity se totiž začalo nahlas mluvit jako o možné kandidátce na první českou prezidentku. Jak moc pravděpodobné to je a kdo je vlastně Danuše Nerudová?

5) Šéfka rodiny – Stojí tak trochu v pozadí, přesto kdybyste hledali nejsilnější ženský prvek ve finanční skupině J&T, byla by jím ona. Gabriela Lachoutová nemá ráda příkoří a chybám říká zkušenosti.

6) Musíš věřit – Členka představenstva ČSOB a jedna z nejvlivnějších žen českého bankovnictví se zamýšlí nad covidovým rokem a tím, co nás krize může naučit.

7) Zvládli jsme koronavirus i sucho – Předsedkyně představenstva a spolumajitelka Zemědělského družstva Všestary Group bilancuje, že navzdory koronaviru pro ni byly uplynulé měsíce profesně i osobně úspěšné.

8) Vyprodáno – Generální ředitelka české, slovenské a maďarské pobočky HP Inc. Erika Lindauerová se nachází v paradoxní situaci. Pandemie skokově zvýšila poptávku po informačních technologiích.

9) Kopačka – Queen Elizabeth Olympic Park. Na fotbalové mapě Evropy momentálně není adresa, která by naší zemi činila větší radost. A to nejen díky Tomáši Součkovi a Vladimíru Coufalovi. Modro-fialové barvy ze severovýchodu Londýna hájí také jedna žena – Kateřina Svitková.

10) Školka 21. století – Dvaatřicetiletá podnikatelka stojí za platformou Twigsee, která zajišťuje komunikaci mezi školkou a rodičem a digitalizuje administrativu předškolních institucí.

11) Kdo se bojí, nesmí do lesa – Dobrý den a zujte se. A taky se dívejte pod nohy, protože se může stát, že se vám do cesty připlete nějaká ta drobotina. Když si Aneta a Gabriela Dudkovičovy v září 2017 otevíraly kavárnu V Lese, batolily se jim pod nohama i dva vlastní kousky – zrovna roční Amélie a o dva roky starší Lili.

12) Magdalena Souček Tanec mezi čísly – Jako malá chtěla být baletkou. Místo špiček jsou ale dnes její pracovní obuví lodičky a piruety netančí na podiu, ale v účetních závěrkách. Magdalena Souček stála u počátků auditorského byznysu v Česku. A dnes jako šéfka českého EY řídí kolos s 1200 zaměstnanci a obratem přes dvě miliardy korun.

13) Lego příběh – Lego je asi jediná hračka na světě, kterou se můžete bavit celý život a vůbec to nebude vypadat divně. Naopak, dospělácké lego je v kurzu. Dobře to ví i Adriana Jahňáková, která barevným kostkám šéfuje v Česku a na Slovensku.

14) Krize ukáže silná a slabá místa – Předsedkyně představenstva AAA Auto dlouhodobě pracuje na přeměně největšího autobazaru ve střední Evropě v technologickou firmu.

15) O skrytém potenciálu – Šéfka CZC.cz Jitka Dvořáková říká, že věřila, že ji v jejích šedesáti letech už nic nepřekvapí. Pandemie její názor změnila. Nebylo to ale vůbec špatně.

více

Série Forbes 2021

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma