Obálka audioknihy Malé ženy

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Velikost: 1.12 GB

Každá je jiná, ale po svém všechny touží po štěstí, lásce a životním naplnění.

Během bojů Severu proti Jihu prožívají čtyři sestry rozdílných povah pod dohledem starostlivé matky nejrůznější sourozenecká škádlení, nacházejí přátelství, snaží se pomáhat druhým a potkávají je první citové zmatky. Romantická Meg, nezkrotná Jo, plachá Beth a rozmazlená Amy musejí čelit stesku po tatínkovi, který odjel konat svou povinnost v občanské válce, nedostatku či vážné chorobě, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem.

LOUISA MAY ALCOTT
Americká spisovatelka vyrostla v harmonické rodině, která žila v duchu německé transcendentalistické filosofie. Finanční situace ji však už v mladém věku přiměla, aby začala pracovat jako občasná učitelka, švadlena, guvernantka, domácí pomocnice a nakonec i spisovatelka. První plnohodnotnou povídku Soupeřící malíři (The Rival Painters) napsala v šestnácti letech, publikovala ji v bostonském časopise v roce 1852. O dva roky později následovala první kniha, sbírka pohádek Květinové bajky (Flower Fables, 1854), roku 1860 začala přispívat do magazínu Atlantic Monthly. Pod pseudonymem A. M. Barnard psala kvůli výdělku brakové prózy, pod vlastním jménem tvořila také mravoučné pohádky a příběhy pro děti. Skutečný úspěch přišel až s první částí románu Malé ženy (Little women: or Meg, Jo, Beth and Amy, 1868), v němž se inspirovala vlastním dětstvím se sestrami v americkém Massachusetts. Knihu psala na objednávku a brzy k němu přibyla i druhá část (Good wives, 1869), kde líčí dospívání svých hrdinek a jejich hledání manželského štěstí. Následovaly další díly Malí muži (Little men, 1871) nebo Jo a její hoši (Jo´s boys, 1886). Zastávala abolicionistické a feministické názory, byla obránkyní sufražetek a stala se první ženou registrovanou do volební komise v Concordu.

ANDREA ELSNEROVÁ
Po studiu herectví na pražské konzervatoři nastoupila do angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav. Odtud v roce 1999 přešla do Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Na televizní obrazovce se poprvé objevila v seriálu Prima sezona (1994) a ve stejném roce ztvárnila roli novicky ve filmu Řád, za kterou byla nominována na Českého lva a oceněna Zlatým glóbem. Největší popularitu ale získala díky seriálu Četnické humoresky (2000, 2003) a objevila se také v dalších televizních sériích Život na zámku, Hříšní lidé města brněnského, Hraběnky či Cukrárna, dále v pohádce Rumplcimprcampr (1997) či ve snímcích Fany (1995), Co chytneš v žitě (1998) či Rafťáci (2008). Kromě toho úspěšně spolupracuje s rozhlasem a věnuje se dabingu.