Obálka audioknihy Život po živote

Interpret: Juraj Smutný
Vydavatel: Vis Verbi
Vydáno: 2020

Obsahuje hodnotové štúdie, pri ktorých Moody vypočul 150 ľudí, ktorí zažili skúsenosť blízkej smrti (NDE).

Audiokniha predstavuje autorove rozsiahle poznatky o tom, aké je to zomrieť. Na základe jeho zbierky prípadov Moody identifikoval spoločný základ faktorov skúseností blízkej smrti:

nesmierny pocit pokoja a pocit duševnej pohody, vrátane oslobodenia od fyzickej bolesti
pocit bytia mimo fyzického tela
vznášanie sa či unášanie skrz temnotu, niekedy popisované ako tunel
uvedomovanie si akéhosi “zlatého svetla”
stretnutie a možná komunikácia s takzvanou “bytosťou svetla”
náhly sled vizuálnych obrazov z minulosti človeka
zážitky z iného sveta plného nádhery

Knihy Život po živote sa predalo viac ako 13 miliónov výtlačkov a bola preložená do desiatok cudzích jazykov a stala sa medzinárodným bestsellerom, ktorý sa stal populárnym v oblasti zážitkov so skúsenosťami blízkymi smrti. Otvorila cestu pre ďalšie štúdie.

Život po živote – audiokniha napísaná psychiatrom Raymondom Moodym v roku 1975. Číta Juraj Smutný.