Obálka audioknihy Stíny mých otců

Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2022
Série: Osudy předků díl 1

První díl románové trilogie o osudech autorčiných předků od roku 1672 až do doby zrušení nevolnictví v roce 1781. Autorka zahajuje své vyprávění o nejstarších známých členech rodu, tak jak se zachovaly záznamy ve studentské faře u Možděnic na Chrudimsku až do doby, kdy se Jan Šmahel rozhoduje opustit se synem Jakubem starý domov 4 generací. Autorka se soustřeďuje na vnitřní život hrdinů.

HELENA ŠMAHELOVÁ
PhDr. Helena Šmahelová, provdaná Helena Trostová (*14. července 1910, Řestoky okres Chrudim – †5. listopadu 1997, Rakovník), manželka jazykovědce Pavla Trosta, sestřenice českého filmaře Alexandra Hackenschmieda a přítelkyně spisovatele Jaromíra Johna byla česká autorka próz pro dospělé a zvláště pro děti a mládež a autorka rozhlasových her.

Audiokniha Stíny mých otců, autorka Helena Šmahelová, čte Martin Čevora.

Série Osudy předků

Obálka audioknihy Stíny mých otců