Obálka audioknihy Modré z nebe

Interpret: Martin Dusbaba
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

SNY JSOU KŘEHKÉ. SNY MAJÍ VŮNĚ.

Možná se i příběh vašeho života v jistý okamžik začal ubírat tím nejméně pravděpodobným směrem.

Poslechněte si příběh prodchnutý modrou barvou. Příběh básníka Vladimíra, který píše verše. Dnes mu to ale nějak nejde. Otevře okno, obloha je krásně modrá. Půjde se raději projít. Zamíří na kopec za městem s jablůňkou na vrcholu. Lehne si do trávy, usne a zdá se mu nejkrásnější sen. Po cestě zpět si všimne zapomenutého kufru na tramvajové zastávce. Určitě vás zajímá, co v kufru je. „Tik tak tik tak cink cvak.“ Odhodlá se Vladimír podívat?

PAVEL ČECH
Český malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih. Vyučil se strojním zámečníkem, pracoval jako opravář v Královopolské strojírně a následně 15 let jako profesionální hasič. V roce 2004 toto povolání opustil a naplno se začal věnovat ilustraci a literární tvorbě. Vydal mnoho autorských knih, ve kterých dominují jeho inovativní ilustrace. Za knihu Velké dobrodružství Pepíka Střechy získal cenu Magnesia Litera v kategorii kniha pro děti a mládež. Je dvojnásobným držitelem Ceny Muriel za nejlepší původní český komiks. Svými kresbami se podílel na tvorbě knih Jana Skácela (Uspávanka s plavčíkem a velrybou), Radka Malého (Listonoš vítr) nebo Jiřího Kratochvila (Noční tango, Brno nostalgické i ironické).

MARTIN DUSBABA
Narodil se v Pardubicích. Po absolvování gymnázia strávil rok na Střední divadelní škole při Severomoravském divadle v Šumperku. Poté vystudoval herectví na Divadelní akademii múzických umění v ročníku vedeném Janem Bornou a Janou Březinovou. Spoluzakládal Studio Řetězová (Řetízek), Divadlo Nablízko, Divadlo Aqualung. Později byl angažován v kladenském Divadle Lampion. Má angažmá v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Čecha Modré z nebe vydané nakladatelstvím Petrkov v roce 2021. Copyright © 2021, Pavel Čech. Čte Martin Dusbaba. Režie, zvuk Jan Koukal. Technická redakce Klára Melicharová. Ilustrace © Pavel Čech, 2021. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.