Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Povídky z Oděsy a odjinud

Povídky z Oděsy a odjinud

Mark Polevoj

Délka: 2 h 15 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: JONATHAN LIVINGSTON
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 127 MB

EMIGRACE, ODLOUČENÍ A VÁLKA – NEOBYČEJNÉ OSUDY POUTNÍKŮ 20. STOLETÍ

Výbor povídek představuje působivý průřez dějinnými mezníky 20. století vnímanými optikou všednodennosti. Hrdinové příběhů v citlivém podání Pavla Soukupa prožívají své (ne)všední životy mezi černomořským přístavem Oděsou, anonymními mrakodrapy i veselými kabarety v New Yorku a ozvěnami vzpomínek na trpká léta válečná. Autor v detailu a téměř filmové zkratce předestírá – někdy jen letmo načrtnuté, o to však věrohodnější – příběhy těch, kterým osud přiřkl putování jako životní úděl.

MARK POLEVOJ
Narodil roku ve slavném černomořském přístavu Oděsa, který byl mimo jiné významnou ruskou židovskou enklávou. Po ročních studiích na proslulé sovětské filmařské škole VGIK se nakonec musel z rodinných důvodů umělecké kariéry vzdát a vystudoval ekonomii. Jako ekonom později pracoval v jednom typickém sovětském strojírenském podniku. V roce 1991 se i s rodinou přestěhoval do Prahy, kde mimo jiné působí na zdejší židovské obci. Povídky začal psát původně už v Oděse. Publikovat však mohl začít až v Čechách.

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas herckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů.

Nahrávka vznikla podle výboru povídek Marka Polevoje Povídky z Oděsy i odjinud. Copyright © 2020, Mark Polevoj. Translation © Libor Dvořák, 2007 (Střepinka štěstí; Za pouhý dolar), Zlata Kufnerová, 2002 (Güntře, ozvi se; Díky Ameriko; To vás přijde draho, madam). Čte Pavel Soukup. Coverdesign © Milan Sládek, 2020. Režie, zvuk a střih Pavel Kadlec. Hudba Mario Buzzi. Výroba TYMPANUM, s.r.o. Vydalo nakladatelství JONATHAN LIVINGSTON, s. r. o., ve spolupráci s vydavatelstvím TYMPANUM, s. r. o. v roce 2020. www.jonathanlivingston.cz, www.tympanum.cz

Audiokniha Povídky z Oděsy a odjinud. Autor Mark Polevoj, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma