Obálka audioknihy Povídky z jedné a z druhé kapsy

Povídky z jedné a z druhé kapsy

Karel Čapek

Interpret: Josef Somr
Vydavatel: Popron Music
Vydáno: 2011

Položeny jsou tu základy moderní české detektivky - přemýšlivé, vtipné a zároveň nahlížející zločin a trest vždy trochu s filozofujícím odstupem. Krásnou češtinu, laskavé vypravěčství a také trochu "prvorepublikové" atmosféry zachycuje nahrávka Povídek z jedné a z druhé kapsy Karla Čapka.
Čapkovy Povídky jsou skutečným rodinným zlatem v české literatuře. Mají půvabnou atmosféru, živoucí postavy, napínavé příběhy s překvapivými pointami.
Ať je již považujeme za významné dílo naší literatury 20. století či za ukázku české detektivky, jsou díky mistrovské práci s českým jazykem a poutavému autorskému stylu stále nejoblíbenější četbou pro všechny generace.

Obsah:
1. Ladislav Mrkvička - Modrá chryzantéma
2. Josef Somr - Experiment profesora Rousse
3. Ladislav Mrkvička - Šlépěje
4. Stanislav Zindulka - Poslední soud
5. Stanislav Zindulka - Povídka starého kriminálníka
6. Josef Somr - Zmizení pana Hirsche
7. Ladislav Mrkvička - Povídka o ztracené noze
8. Josef Somr - Čintamani a ptáci

Povídky z jedné a z druhé kapsy - patří k nejoblíbenějším knihám Karla Čapka. Výběr povídek interpretují Ladislav Mrkvička, Josef Somr a Stanislav Zindulka.