Obálka audioknihy Zmizet

Interpret: Jan Meduna
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2014

Tři příběhy vyprávěné z pohledu dětí, které se snaží vyrovnat s osamělostí, nepochopením a neuspořádanými rodinnými poměry. První se zaměřuje na křehkého a posléze i hendikepovaného Kubíka, který trpí nezájmem otce a šikanováním staršího bratra. Drobné šarvátky bují i mezi malým Vojtou a zakomplexovanou Pavlínou, kteří žijí s mámou, ale mají každý jiného tátu; napětí mezi nimi pak eskaluje při návštěvě babičky. Třetí text se skládá ze vzpomínek ženy, jíž staré křivdy i neujasněné vztahy s rodiči znemožňují sblížení se sestrou. Vyprávění mistrně vystihuje situace a detaily, jaké si může z dětství pamatovat každý z nás.

„Příběhy, které Soukupová píše, jsou prosté i rafinované zároveň. Prostí jsou hrdinové a jejich patálie nahlížené většinou dětskýma očima, naivně a zároveň jakoby bez empatie. Autorka se se svými hrdiny neztotožňuje. Rozumí jim ale skvěle.“ - Petra Hůlová, Respekt

Petra Soukupová (*1982)
vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Od roku 2011 působí jako dramaturgyně seriálu Ulice, scenáristicky se podílela na sitcomu Comeback (2008–2010). Dosud vydala tři úspěšné knihy pro dospělé (K moři, Zmizet a Marta v roce vetřelce) i knížku pro děti (Bertík a čmuchadlo), podle které se rovněž připravuje audiokniha. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena. Za scénář k povídce Na krátko (později zařazené do knihy Zmizet) získala třetí místo v soutěži Cena Sazky a ukončila jím studium na FAMU. Triptych povídek Zmizet byl rovněž nominován na Cenu Josefa Škvoreckého a v roce 2010 získal v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění – Kniha roku.

Kryštof Hádek (* 1982)
se proslavil rolí četaře Vojtíška z filmu Tmavomodrý svět (2001), za ztvárnění hlavní postavy ve snímku 3 sezóny v pekle (2009) získal Českého lva. Dále hrál ve filmech Experti (2006), Bestiář (2007), Máj (2008), Bobule (2008), 2Bobule (2009), Signál (2012), Pod kůží (2013), Bez doteku (2013), Všiváci (2014) a dalších. Na jevišti vystupuje vdivadle Rokoko a je také členem divadelní společnosti Studio Dva. Na televizních obrazovkách se objevil např. v seriálech Přízraky mezi námi (2000), Edisoni (2008), Neviditelní (2014), Clona (2014). Věnuje se rovněž dabingu.

Jan Meduna (* 1982)
je absolventem DAMU, hostoval na mnoha scénách, vystupuje v Městských divadlech pražských, v Národním divadle, ve Studiu Dva a v Činoherním klubu; je členem souboru Divadla V Dlouhé i sdružení Veselé skoky. Filmoví a televizní diváci jej mohli vidět ve snímcích Tobruk (2008), Rytmus v patách (2008), Herbert v ringu (2008) i v seriálu Případy 1. oddělení (2014). Pro vydavatelství OneHotBook ztvárnil postavu pilota Rantanagana v audioknize Mycelium: Jantarové oči (2014) a roli rytíře Dancenyho v dramatizovné četbě podle románu Nebezpečné známosti (2014).

Daniela Choděrová (* 1974)
vystudovala činoherní herectví na JAMU, od té doby je na volné noze. Hrála např. v Divadle Komedie, v Divadle Pod Palmovkou, v Divadle v Celetné, v Divadle Palace a na scéně Divadla ABC – městských divadel pražských, kde hostuje doposud. Téměř tři roky vystupovala v seriálu Rodinná pouta a objevila se ve filmech V jiném stavu (2007), Hidden Treasure (2007), Mr. Johnson (2008), Last Night, This Morning (2008).

Zmizet - audiokniha obsahuje tři příběhy, jejichž autorem je současná úspěšná česká autorka Petra Soukupová. Čte Jan Meduna, Kryštof Hádek a Daniela Choděrová.