Ďáblův spár

Délka: 11 h 11 min
Interpret: Petr Kubes
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 631 MB

Audiokniha Ďáblův spár je prvním detektivním příběhem ze série, v níž vystupuje jako ústřední postava Jennifer Doreyová. Napsala Lara Dearman. Čtou Petr Kubes, Pavla Gajdošíková.

Když se novinářka Jennifer Doreyová po několika letech vrací z divokého Londýna zpátky na rodný ostrov Guernsey, chce najít klid a uspořádat si život. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že se snad bude i trochu nudit. Jednoho večera se ale na pláži najde tělo psychicky labilní mladé ženy. Jennifer to začne prošetřovat a narazí na další případy podobných úmrtí, ke kterým na ostrově došlo za posledních padesát let. Opravdu si nikdo nevšiml nápadně podobných úmrtí? Nebo na ostrově už padesát let žije sériový vrah?

LARA DEARMAN
Narodila se a vyrostla na ostrově Guernsey na Normanských ostrovech. To je také i dějiště jejího prvního detektivního románu Ďáblův spár, ve kterém neskrývá svou lásku k domovu, místním mýtům a folklóru. Kvůli studiu a práci se přestehovala do Londýna a poté do Westchesteru, kde nějakou dobu pracovala ve finančnictví – než se rozhodla studovat tvůrčí psaní.

PETR KUBES
Pochází z Olomouce. Po gymnáziu začal studovat divadelní fakultu v Praze pod vedením režiséra Luboše Pistoria a herce Jiřího Adamíry. Své první angažmá strávil v Mladé Boleslavi, poté se přesunul Městských divadel pražských, konkrétně do Divadla Rokoko, kde působil čtyři roky. Od roku 2003 působí v Moravském divadle Olomouc. Vedle své divadelní práce velice rád spolupracuje s Českým rozhlasem a katedrou bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. K jeho nejvýraznějším rolím, které dosud ztvárnil, patří Shakespearův Hamlet, Ibsenův Solnesse či Salieri v Shafferově Amadeovi. Pro Audiotéku namluvil také oceněnou audioknihu Boss Babiš.

PAVLA GAJDOŠÍKOVÁ
Tuto herečku můžou znát hlavně diváci ostravského Divadla Petra Bezruče. Patří k velkým talentům nejmladší herecké generace. Stala se součástí mnoha úspěšných inscenací, jako jsou Strýček Váňa (Soňa), Pěna dní (Myška) nebo Romeo a Julie (Julie). K divadlu jí podle jejich slov přivedla spíše náhoda, která poté vyústila k přihlášce, a úspěšném absolvování na Janáčkově konzervatoři.

THE DEVIL'S CLAW Copyright © 2017 by Lara Dearman. All rights reserved

více

Série Jennifer Dorey

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma