Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Tři

Délka: 21 h 45 min
Interpret: Karolína Zbořilová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.23 GB

„Jmenuju se Virginie. Z těch tří dnes se mnou mluví jen Adrien. Nina mnou opovrhuje. S Étiennem už nechci nic mít já. Přesto mě od dětství fascinují. Nikdy jsem k nikomu nebyla tak pevně připoutaná jako k těm třem.“

1986. Adrien, Étienne a Nina se potkají na základce. Okamžitě se spřátelí. Jsou nerozluční. Milují stejné věci, stejnou muziku. Společně se učí i poflakují, bojují s učiteli a hledají své místo v rodinách i ve světě dospělých. Sdílejí svá zranění i své touhy. Společně spřádají sny o hudební skupině, která nechá za zády úzkoprsý venkov a jednou dobude Paříž. Nikdo a nic je nerozdělí. Ale sdílejí skutečně všechno?

2017. Na dně jezera, u něhož trávili horká odpoledne i noční alkoholové večírky, je jednoho dne objeven vrak auta, který tam ležel dlouhá léta, a v něm pozůstatky lidského těla. Virginie, novinářka s tajemnou minulostí, píše o události reportáž. Její vzpomínky postupně osvětlují pavučinu vztahů, která trojici přátel z dětství spojuje. Co se s nimi za ta léta stalo? Proč jsou všichni tři tak napjatí a čekají se zatajeným dechem na výsledky policejního vyšetřování? Patří ostatky někomu, koho dobře znali? A jak to všechno souvisí s jejich přátelstvím?

Nová audiokniha Valérie Perrinové využívá všechny triky, kouzla a postupy, které jsme poznali a obdivovali už jako čtenáři románu Vyměnit vodu květinám. Celý svůj báječný literární talent dává do služby příběhu tří přátel, který nás zajme, pohltí a nepřestane fascinovat, dokud se jeho nitky před námi nerozpletou a zase nespojí v překvapivém závěru.

Je to příběh o lásce a přátelství? Nebo spíše romantický popis bolestného a zranitelného dospívání, výpověď o hořkém hledání vlastní identity, tragická zpráva o rodičích a dětech a jejich neschopnosti se navzájem milovat? Či dokonce detektivka, román o vině a trestu? Román Tři je především dojemnou oslavou přátelství, lásky a života i s jeho tajemností, překvapivostí a temnými zákrutami.

Nahrávka vznikla podle knihy Valérie Perrinové Tři, vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2022. Copyright © Editions Albin Michel — Paris 2021. Z francouzského originálu Trois přeložila Jitřka Řihánková. Translation © Jitka Řihánková, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2024. Čte Karolína Zbořilová. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Tři, autorka Valérie Perrinová, čte Karolína Zbořilová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma