Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Rikki-tikki-tavi a jiné povídky o zvířatech

Rikki-tikki-tavi a jiné povídky o zvířatech

Rudyard Kipling

Délka: 5 h 32 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 312 MB

VÝPRAVY DO EXOTIKY ZA ZVÍŘECÍ DUŠÍ

Povídky Rudyarda Kiplinga vás potěší, dojmou, rozteskní, možná i rozpláčou. Autor Knihy džunglí opět potvrzuje, že rozumí zvířecí duši.

Hrdiny šesti povídek autora nesmrtelné Knihy džunglí jsou zvířata. V jedné z nich malý mungo Rikki-tikki-tavi ochrání rodinu, jež ho uzdravila po zranění, před nebezpečným párem brejlovců. Vyslechneme si také, o čem si povídají marabu, šakal a aligátor na břehu Gangy a kdo z nich nakonec nepřežije. A bude silný lachtan Korzár, vyhlášený rváč a bojovník, nakonec pyšný na svého synka, bílého lachtana Kotíka? Jaké neplechy vyvede Túmé, přítel slonů? A uzdraví se pes Garm ze stesku po svém ztraceném pánovi? Nakonec se i dozvíme, co se děje v mateřském úlu. Povídky, přeložené do češtiny krásným jazykem, dojmou i pobaví celou rodinu.

RUDYARD KIPLING
Britský spisovatel, novinář a básník, první britský nositel Nobelovy ceny za literaturu (1907). Narodil se v indické Bombaji, jeho otec byl malíř. Dětství prožil v Indii, kam se po absolvování internátní školy v Anglii roku 1881 opět vrátil. Zde se stal pomocníkem šéfredaktora místních anglických novin, ve kterých mu vyšly první básně a povídky. Přestože pak v Indii strávil pouhých sedm let, načerpal tu náměty pro svou nejlepší tvorbu. Na svých cestách navštívil Japonsko, Čínu a Spojené státy americké. Oženil se s Američankou Caroline Balestierovou, s níž žil až do roku 1896 ve Vermontu, kde napsal své slavné Knihy džunglí. V Anglii, kam se s rodinou vrátil, byl ceněn především pro své básnické dílo opěvující mužnost a vlastenectví. Proslulá je jeho báseň If z roku 1895, známá v českém přebásnění Otokara Fischera pod názvem Když….

ALEŠ PROCHÁZKA
Herec a dabér. Studoval na Gymnáziu Jana Nerudy a pražské DAMU. Působil v Činoherním studiu Ústí nad Labem, později hostoval v Činoherním klubu Praha a v Městském divadle v Kolíně. Hrál rovněž v Divadle pod Palmovkou. Účinkoval i v televizních seriálech jako Ordinace v Růžové zahradě, Bambinot, 1. mise, Specialisté a další. Díky svému hlasovému projevu je léta obsazován v dabingu. Jeho hlasem promlouvají například Kyle MacLachlan jako agent Cooper v seriálu Městečko Twin Peaks, Tom Hanks, Kevin Spacey, John Cusack, Clive Owen a mnozí další.

Nahrávka vznikla podle knihy Rudyarda Kipplinga Rikki-tikki-tavi a jiné povídky o zvířatech, vydané Státním nakladatelstvím dětské knihy v roce 1962. Z anglických originálů přeložila Wanda Zámecká. Translation © Wanda Zámecká, 1962. Čte Aleš Procházka. Režie Vratislav Hubička. Zvuk Soundguru. Zvukové předěly Jan Tichý. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Rikki-tikki-tavi a jiné povídky o zvířatech, autor Rudyard Kipling, čte Aleš Procházka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma