Nabroušené pohádky a jiné macourkoviny

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 15 min
Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 127 MB

Audiokniha Nabroušené pohádky a jiné macourkoviny obsahuje geniální soubor fantastických pohádek Miloše Macourka, které vypráví Otakar Brousek ml.

Nevšední, místy až výstřední pohádky ze světa, kde je vše vzhůru nohama. Vaše děti je budou milovat, a vy také!

Výlet do světa, kde je vše vzhůru nohama!

Představte si, že se vaše klíče od domu, sklepa a zahrady domluví a uspořádají půlnoční shromáždění. Tušíte, jakou radost může udělat malému mravenečníkovi nový jazyk a kolik zavařovaček bude potřeba na všechny jeho poklady z mucholapky? Věděli jste, jak těžký život mají makaróny - kdo by to byl řekl, že se na talíři mohou nudou ukousat. O čem sní malá usměvavá poštovní známka s drobounkými bílými zoubky - rozhodne se správně a najde toho pravého? Věřili byste, že dělové koule, činka a dva ušlechtilí koně mají mnoho společného – jaro a lásku? Mít tak krapet Vaší úžasné fantazie, pane Macourku!

MILOŠ MACOUREK
Narodil se v Kroměříži. Kvůli uzavření školy gestapem nedostudoval gymnázium. Za svůj život prošel řadou zaměstnání. Pracoval jako tiskárenský dělník, skladník, kulisák, administrativní úředník a redaktor. Od roku 1959 spolupracoval s Divadlem Na zábradlí (mj. s V. Havlem a I. Vyskočilem). V letech 1960 - 1980 byl dramaturgem a scénáristou Filmového studia Barrandov.
Psal poezii, koláže z děl A. Jarryho a poetická pásma. Byl autorem řady knih pro děti (Žofka ředitelkou ZOO, Ostrov pro šest tisíc budíků, Živočichopis, Pohádky, Mach a Šebestová). Svými scenáři se podílel na mnoha českých komediích (Dívka na koštěti, Kdo chce zabít Jessii?, Pane, vy jste vdova, Zabil jsem Einsteina, pánové!) a seriálech (Arabela, Křeček v noční košili, Létající Čestmír, Rumburak). Jako tvůrce animovaných filmů spolupracoval s grafikem a ilustrátorem Adolfem Bornem.

OTAKAR BROUSEK ML.
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na Cenu Thálie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi. Pro Tympanum natočil audioknihu Den pro Šakala, Rezervoár č.13 a Povídky H.P. Lovecrafta. Je vítězem ceny Audiokniha roku 2019 v kategorii jednohlasá četba.

Nahrávka vznikla podle knih Miloše Macourka Ostrov pro šest tisíc budíků vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 1971, 2011. Copyright © 1971 by Miloš Macourek a Pětka z přírodopisu a jiné macourkoviny vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2003. Copyright © 2003 by Miloš Macourek. Čte Otakar Brousek. Režie a zvuk Otakar Brousek. Hudba Ondřej Brousek. Mastering Tympanum. Ilustrace na obálce © Petr Nikl. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma