Obálka audioknihy Nabroušené pohádky a jiné macourkoviny

Nabroušené pohádky a jiné macourkoviny

Miloš Macourek

Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Nevšední, místy až výstřední pohádky ze světa, kde je vše vzhůru nohama. Vaše děti je budou milovat, a vy také!

Výlet do světa, kde je vše vzhůru nohama!

Představte si, že se vaše klíče od domu, sklepa a zahrady domluví a uspořádají půlnoční shromáždění. Tušíte, jakou radost může udělat malému mravenečníkovi nový jazyk a kolik zavařovaček bude potřeba na všechny jeho poklady z mucholapky? Věděli jste, jak těžký život mají makaróny - kdo by to byl řekl, že se na talíři mohou nudou ukousat. O čem sní malá usměvavá poštovní známka s drobounkými bílými zoubky - rozhodne se správně a najde toho pravého? Věřili byste, že dělové koule, činka a dva ušlechtilí koně mají mnoho společného – jaro a lásku? Mít tak krapet Vaší úžasné fantazie, pane Macourku!

MILOŠ MACOUREK
Narodil se v Kroměříži. Kvůli uzavření školy gestapem nedostudoval gymnázium. Za svůj život prošel řadou zaměstnání. Pracoval jako tiskárenský dělník, skladník, kulisák, administrativní úředník a redaktor. Od roku 1959 spolupracoval s Divadlem Na zábradlí (mj. s V. Havlem a I. Vyskočilem). V letech 1960 - 1980 byl dramaturgem a scénáristou Filmového studia Barrandov.
Psal poezii, koláže z děl A. Jarryho a poetická pásma. Byl autorem řady knih pro děti (Žofka ředitelkou ZOO, Ostrov pro šest tisíc budíků, Živočichopis, Pohádky, Mach a Šebestová). Svými scenáři se podílel na mnoha českých komediích (Dívka na koštěti, Kdo chce zabít Jessii?, Pane, vy jste vdova, Zabil jsem Einsteina, pánové!) a seriálech (Arabela, Křeček v noční košili, Létající Čestmír, Rumburak). Jako tvůrce animovaných filmů spolupracoval s grafikem a ilustrátorem Adolfem Bornem.

OTAKAR BROUSEK ML.
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na Cenu Thálie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi. Pro Tympanum natočil audioknihu Den pro Šakala, Rezervoár č.13 a Povídky H.P. Lovecrafta. Je vítězem ceny Audiokniha roku 2019 v kategorii jednohlasá četba.

Nahrávka vznikla podle knih Miloše Macourka Ostrov pro šest tisíc budíků vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 1971, 2011. Copyright © 1971 by Miloš Macourek a Pětka z přírodopisu a jiné macourkoviny vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2003. Copyright © 2003 by Miloš Macourek. Čte Otakar Brousek. Režie a zvuk Otakar Brousek. Hudba Ondřej Brousek. Mastering Tympanum. Ilustrace na obálce © Petr Nikl. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Nabroušené pohádky a jiné macourkoviny obsahuje geniální soubor fantastických pohádek Miloše Macourka, které vypráví Otakar Brousek ml.