Obálka audioknihy Vítězové

Vydáno: 2023
Série: Medvědín díl 3
Velikost: 1.45 GB

Závěrečný díl trilogie z hokejového městečka Medvědín

Po tragických událostech, o kterých nikdo nechce mluvit, udělala medvědínská komunita to, co vždycky – všichni sklonili hlavy a pokusili se jít dál. Po dvou letech se dokonce zdá, že se městu podařilo zacelit dávné rány. U jezera vyrostlo nové hokejové kluziště, Maya Anderssonová a Benji Ovich se vracejí domů a jejich shledání se starými známými je plné radosti a optimismu. Jenže pod povrchem se pořád skrývá něco, co Medvědínu brání posunout se dál. Někdejší rivalita se sousedním Hedem nikam nezmizela, a i když se dříve dařilo spory mezi městečky vyřešit v hokejových kláních, nyní se blíží cosi zlověstného. Napětí mezi komunitami roste a je jen otázkou času, kdy násilí přeroste úměrnou mez. Kdy nenávist vzburcuje k činu. A kdy někdo popadne zbraň a zamíří s ní ke stadionu…

Švédský spisovatel Fredrick Backman zakončuje svou sérii ve velkolepém stylu a opět nenechá čtenáře vydechnout.

FREDRIK BACKMAN
Švédský spisovatel původem ze Stockholmu píše pravidelně i novinové sloupky a blog. V literárním světě se proslavil hned první knihou Muž jménem Ove (2012), která vyšla zároveň se zápisky Co by můj syn měl vědět o světě. Podle jeho debutu byla natočena stejnojmenná švédská filmová adaptace (režie Hannes Holm, 2015), nominovaná na Oscara za cizojazyčný film, a chystá se také její remake v režii Toma Hankse. Česky vyšly rovněž další autorovy prózy Babička pozdravuje a omlouvá se, Tady byla Britt-Marie, Medvědín, My proti vám, A každé ráno je cesta domů delší a delší, Úzkosti a jejich lidé a nejnověji Vítězové – závěrečný díl série Medvědín. Backmanovy knihy, jež byly přeloženy do 46 jazyků a prodalo se jich přes 12 milionu výtisků, u nás vydává nakladatelství Host. Všechny už mají v češtině i svou audioverzi.

PAVEL SOUKUP
Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.