Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ve jménu Otce (i Syna)

Ve jménu Otce (i Syna)

Immanuel Mifsud

Délka: 1 h 44 min
Interpret: Vladimír Hauser
Vydavatel: Větrné mlýny
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 98 MB

Zmrzačený veterán druhé světové války přichází s nejmladším synem na matčin hrob. Syn si znenadání povšimne, že otci kane po tváři slza, a svět se mu obrátí vzhůru nohama. Náhle si uvědomí, že ani vojáci nejsou ukuti z oceli – že i oni pláčou. Ve jménu Otce (i Syna) je ladné a harmonické prozaické dílo s občasnými záblesky poezie, prostoupené odkazy na deník autorova otce z období války. Na pozadí synovského zamyšlení nad mužností se v něm vypravěč pokouší rozkrýt, co je pravda a co mýtus.

Ve jménu Otce (i Syna) je mimořádné dílo, první svého druhu v maltské literatuře. Pohybuje se na pomezí životopisu a pamětí, deníku a eseje... V knize se rozplývá hranice mezi poezií a prózou, mezi vyznáním a sondou do rodinné psychologie, mezi ženstvím a mužstvím. Adrian Grima, Malta Today

Mifsudova tvorba se vždy noří hluboko do lidské duše a prozkoumává její nejtemnější zákoutí. Tentokrát se rozhodl, že se ponoří hluboko do myšlenek vlastních. Alex Vella Gregory, The Sunday Times (Malta)

Přínos této knihy spočívá ve způsobu, jakým rozrušuje jistoty. Mění naše chápání toho, jak se smiřujeme sami se sebou a s těmi, kteří už nejsou mezi námi. Raphael Vella, www.transcript-review.org

Audioknihu Ve jménu Otce (i Syna) napsal maltský prozaik, překladatel a básník Immanuel Mifsud, který za tuto svou autobiografickou prózu získal Cenu Evropské unie za literaturu za rok 2011. Načetl Vladimír Hauser.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma