Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Šest klobouků aneb Jak myslet

Šest klobouků aneb Jak myslet

Edward de Bono

Délka: 5 h 0 min
Interpret: Jan Faltýnek
Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 282 MB

Dokážete zvýšit efektivnost vašeho myšlení?

Naučte se efektivně myslet a používat metodu laterárního myšlení. Audiokniha Šest klobouků načtená Janem Faltýnkem vám představí stejnojmennou metodu světově uznávaného Edwarda de Bona. Teorie šesti klobouků je využívána v podnikání, ve světových vzdělávacích systémech i v managementu. Kniha je souborem technik tvůrčího a paralelního myšlení, které poskytují jednoduchý náhled pro zkoumání nápadů a problémů prostřednictvím myšlení z různých perspektiv.

“Myšlení ztěžuje především chaos. Snažíme se dělat příliš mnoho věcí najednou. Ze všech stran se na nás valí informace, zaplavují nás emoce, ale přitom musíme logicky myslet, nevzdávat se naděje a tvořivě řešit, na co nám síly stačí. Jako bychom žonglovali s příliš mnoha míčky najednou.”

Šest barevných klobouků v praxi

Prvního vydání se kniha Šest klobouků dočkala roku 1985 a během let se stala mnohamilionovým bestsellerem. Říkáte si, v čem tedy spočívá kouzlo této metody? Je to jednodušší, než si myslíte. Technika je založená na různých způsobech myšlení. Myšlenkou je, že si účastníci během diskuze nasazují různé barvy klobouků a dle toho se k danému problému budou muset vyjádřit z určené perspektivy. To účastníky přiměje přemýšlet různými způsoby, ale i vyjadřovat názory zpod bezpečí klobouku, které by jindy mohly zůstat nevyřčené.

Jaké mají jednotlivé klobouky vlastnosti?

Bílý klobouk zastupuje objektivní fakta a čísla. Červený klobouk představuje emocionální přístup. Černý klobouk mapuje negativní aspekty a argumenty, proč to či ono není možné. Žlutý klobouk je optimistický, vyjadřuje naději a pozitivní myšlení. Zelený klobouk symbolizuje tvořivost a nové myšlenky. Modrý klobouk se zabývá řízením a organizací myšlenkových procesů.

Díky audioknize se naučíte
• Změnit svůj způsob práce a interakce
• Efektivněji uvažovat, plánovat a rozhodovat
• Proměnit schůzky tak, aby pokaždé přinesly rychlé a směrodatné výsledky
• Osvobodit své myšlení od zažitých reakcí

Audiokniha Šest klobouků aneb Jak myslet: Metoda, která spojuje kreativitu s kritickým a analytickým myšlením. Autor Edward de Bono, čte Jan Faltýnek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma