Obálka audioknihy Jak vycvičit draka

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Škyťák Šelmovská Štika III. díl 1

Příběh se stal také předlohou stejnojmenného úspěšného animovaného filmu z roku 2010 i jeho pokračování Jak vycvičit draka 2 (2014).

Jak se stát největším vikinským hrdinou všech dob? Můžete se jím prostě narodit. Může vám to zákulisními intrikami zařídit vaše babička. Nebo se k tomu můžete dopracovat vlastní pílí jako Škyťák Šelmovská Štika III., známý válečnický náčelník kmene Chlupatých chuligánů, obávaný bojovník a amatérský přírodovědec.

Ani jeho cesta na trůn však nebyla jednoduchá. První zkouškou odvahy pro bojovné mladíky je totiž obtížný úkol: chytit a ochočit si draka. Škyťák se však v dětství coby potenciální následník příliš nepředvedl; byl hochem nemotorným, nevysokým a nešikovným, více než svaly se snažil používat důvtip. Nicméně jeho chabý úlovek - mrňavý a bezzubý dráček - ukáže, že se v něm (stejně jako v jeho "krotiteli") možná skrývá víc, než je na první pohled patrné. Začíná báječné dobrodružství plné strašlivých netvorů, zbrusu nových metod výcviku draků a spousty legrace...

CRESSIDA COWELL
Anglická spisovatelka studovala angličtinu v oxfordské Keble College a absolvovala uměleckou školu svatého Martina i univerzitu v Brightonu, kde studovala grafický design a ilustraci. Psaní se začala věnovat již v devíti letech, kdy se s rodiči přestěhovala z Londýna na malý ostrov u západního pobřeží Skotska. Okolní divoká a drsná krajina přímo vybízela k vymýšlení příběhů o dracích. Přesto první dětskou knihu s tímto tématem vydala až ve svých 33 letech. Je autorkou série Škyťák Šelmovská Štika (Slovart), z níž je nejznámější první díl Jak vycvičit draka, který se také stal předlohou stejnojmenného animovaného filmu z roku 2010 i jeho dvou pokračování Jak vycvičit draka 2 (2014) a Jak vycvičit draka 3 (2019). Na úspěch navázala další oceňovanou řadou příběhů pro děti Kouzelníci z Pradávna (Slovart, 2019), která rovněž vyjde knižně i audioknižně. Je laureátkou ocenění Blue Peter Book Award 2018 za sérii Kouzelníci z pradávna nebo Nestlé Children’s Book Prize 2006 za příběhy holčičky jménem Emily Brown.

DAVID NOVOTNÝ
Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři byl ve svém prvním angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v letech 1998-2018 byl členem souboru Dejvického divadla. Filmoví a televizní diváci jej znají např. ze snímků Tmavomodrý svět, Non Plus Ultras, Pravidla lži, Karamazovi, O rodičích a dětech, Křídla Vánoc, Díra u Hanušovic či Hodinový manžel nebo ze seriálů Hořící keř, České století, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Rédl, Kapitán Exner, Clona, Kosmo, Bohéma a Zkáza Dejvického divadla. Hojně se věnuje i dabingu.