Obálka audioknihy Karel IV. - Jménem koruny, jménem lásky

Vydavatel: Vyšehrad
Vydáno: 2018
Série: Rodová sága

Historický román autorky žijící na anglickém venkově o slavném českém panovníkovi.

Karel IV. dovedl země koruny české k nebývalému rozkvětu, jen v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, své manželky měl upřímně rád. Netušil však, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce milovala a tajně doufala, že si ji ovdovělý král vezme…

Další z řady historických románů české spisovatelky Hany Whitton, jejímiž hrdiny jsou Karel IV., jeho matka Eliška Přemyslovna a jeho žena Anna Svídnická.

Audiokniha Karel IV. - Jménem koruny, jménem lásky je druhým dílem trilogie rodové ságy z české historie, jejímž autorem je Hana Whitton. Díl věnovaný Karlu IV. načetli Saša Rašilov a Andrea Elsnerová.

Série Rodová sága

Obálka audioknihy Eliška Přemyslovna