Stranger Things: Šílená Max

Délka: 5 h 19 min
Interpret: Anna Kameníková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 300 MB

Audiokniha Stranger Things: Šílená Max – prequel kultovního hitu Netflixu, seriálu Stranger Things. Autor Brenna Yovanoff, čte Anna Kameníková.

Max se stěhuje s rodinou do Hawkinsu a netuší, co všechno se tím spustí. Audiokniha pro všechny, kteří ujíždějí na kultovním seriálu Stranger Things!

Dvanáctiletá Maxine Mayfieldová to nemá jednoduché. Rodiče se rozvedli a ona byla svěřena do péče mamince Susan, která se znovu provdala za divného týpka Neila Hargrovea. Bylo sice príma, že tím získala cool bratra Billyho, ale ze slunné Kalifornie se odstěhovali do sychravého Hawkinsu, kde to zas tak cool není a do toho rodinná pohoda taky ve finále není taková, jak to vypadá. Mezi Billym a Maxiným otčímem Neilem je cítit silné napětí nevěstící nic dobrého a ani vztah mezi Billym a Max není tak růžový, jak se ze začátku zdálo. Aby to hlavní hrdinka všechno ustála, skrývá svou citlivost za drsnou image skejťačky a potížistky. Myslí si, že ji z toho všeho srabu pomůže partička kluků ze školy, se kterými by se ráda kamarádila. Jenže součástí party je i Will a jeho mozek ovládá Stínové monstrum, které se rozhodlo zaútočit...

BRENNA YOVANOFF
Americká spisovatelka žánrů young-adult, sci-fi a fantasy. Narodila se v Santa Cruz v Kalifornii. Její dědeček přišel do USA z Makedonie. Ona sama vyrůstala nejprve v Arkansasu, později se rodina přestěhovala do Colorada a s manželem dnes žije v Denveru. Základní vzdělání získala v rámci domácího vzdělávání a na Coloradské univerzitě vystudovala angličtinu a tvůrčí psaní. Za své bestsellery získala několik cen. Stranger Things: Šílená Max je její první publikace v češtině, nicméně je autorkou dalších knih, například: The Replacement, Smoulder, Fiendish, Paper Valentine.

ANNA KAMENÍKOVÁ
Česká herečka dostala svou první šanci ve filmu režiséra Jana Hřebejka Nevinnost a za svůj debut byla nominována na Českého lva i Cenu české filmové kritiky. Následovaly další filmové role (Cesta do lesa, Pohádkář, Padesátka, Úhoři mají nabito a Božena). Je často obsazovanou televizní herečkou (Labyrint, Četníci z Luhačovic, Semestr, Dáma a král).

Nahrávka vznikla podle knihy Brenny Yovanoff Stranger Things: Šílená Max vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Copyright © Brenna Yovanoff, 2019. This translation published by arrangement with Random House Children’s Books, a division of Penguin Random House LLC. © 2019 by Netflix CPX, LLC and NETFLIX CPX International, B.V. “STRANGER THINGS™ is a trademark or registered trademark of “Netflix CPX, LLC and NETFLIX CPX International, B.V.” All Rights Reserved. Z anglického originálu Stranger Things: Runaway Max přeložila Michala Marková. Translation © Michala Marková, 2021. Čte Anna Kameníková. Režie Zuzana Burianová. Zvuk Vratislav Hubička. Hudba Vojtěch Machálek. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma