Obálka audioknihy Bylo nás pět

Interpret: Dušan Urban
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2022

Jaké lumpárny spolu vyvádí kamarádi Petr Bajza, Čeněk Jirsák, Tonda Bejval, Éda Kemlink a Pepek Zilvar z chudobince?

Legendární příběh pěti kluků, kteří spolu prožívají všelijaká dobrodružství! Veselý rošťák Petr vám o tom všem rád povypráví.

Nechte se unést zpátky v čase do českého maloměsta začátku 20. století, potkejte zapšklého pana Fajsta, obecního žebráka Zilvara nebo spolu s Petrem zavítejte do cirkusu. A nezapomeňte, slušné chování je striktně vyžadováno – ale pouze pokud se dívají dospělí! Petrův přísný tatínek a laskavá maminka mají oči téměř všude a protivná služka Kristýna (zvaná Rampepurda) na Petra moc ráda všechny jeho lumpárny nahlásí.

Knižní předloha se stala inspirací jak pro rozhlasové, tak televizní zpracování. Karel Poláček napsal knihu v době okupace a je to zároveň i jeho poslední dílo.

Karel Poláček (1892–1945) byl český humorista, spisovatel a novinář židovského původu. Jeho nejslavnějším dílem je humoristický román Bylo nás pět, ve kterém zaznamenal vzpomínky na své dětství v Rychnově nad Kněžnou. Zemřel na konci války v koncentračním táboře Gleiwitz.

Audiokniha Bylo nás pět - autor Karel Poláček, čte Dušan Urban.