Obálka audioknihy Iná láska

Interpret: Miloslav Kráľ
Vydavatel: EZOPO
Vydáno: 2021

Poburujúce, vzrušujúce, drsné, ale aj láskavé. Poviedky plné citu, ktoré často prekročia tabu. Zasnené texty o láske cez ružové okuliare však nečakajte. Niektoré príbehy vás pošteklia, iné rozčertia. Prečítajte si 15 poviedok vo výbere KK Bagalu, ktoré vyšli v priebehu polstoročia a tematicky rozširujú tradične ponímaný pojem láska o nové pohľady.

Ako znejú poviedky o láske? Sladko, chladne, s materinským citom, odťažito, neverne ale aj mysteriózne so štipkou sci-fi. Emócie sprostredkujú známe hlasy, ktoré patria 16-tim slovenským hercom.

Viac ako 8 hodín dokonalého audio zážitku. 16 popredných slovenských hercov prepožičalo svoj hlas poviedkam o láske.

15 AUTORSKÝCH UHLOV POHĽADU

Výber sa nemôže začať inak, ako kultovou poviedkou klasika slovenskej literatúry Dušana Mitanu. Poviedka „V električke“ je o sexe na verejnosti. Je označovaná za najznámejšiu a najlepšiu slovenskú poviedku o sexe, ktorá doteraz podnecuje búrlivé diskusie. Tabu prekračujú aj viaceré texty o láske queer, mimomanželskej, či drsnej. Koloman Kertész Bagala vybral do zbierky 15 kvalitných slovenských autorov a autoriek, ktorí sa pozreli na lásku tak trochu inak.