Obálka audioknihy Alois Musil: Poprvé v poušti

Interpret: Norbert Lichý
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2019

Doktor teologie, katolický kněz, cestovatel a spisovatel, etnograf a také dobrodruh s pověstí špióna Alois Musil je považován za jednoho z největších orientalistů a arabistů přelomu 19. a 20. století, a je řazen ke světově uznávaným představitelům české vědy. Výsledky svých cest a studií publikoval v rozsáhlé šestidílné sérii Oriental Explorations and Studies (Orientální výzkumy a studie).

Myslel však i na mladé čtenáře, kterým věnoval dvacet dobrodružných románů, jejichž děj se odehrává v arabském světě.Pro pětidílnou rozhlasovou četbu upravil Libor Magdoň cestopis Tajemná Ambra, ale částečně čerpal taky z verze pro mládež s názvem Poprvé v poušti.

Audiokniha Poprvé v poušti - román, ve kterém autor vypráví o své cestě k zámečku v Musilově transkripci známém jako Ambra.Bez doprovodu příslušníků jednoho z místních kmenů bylo místo skutečně téměř nedostupné a putování životu nebezpečné. Autor Alois Musil. Čte Norbert Lichý.