Hocikam mimo tohto sveta

Interpret: Michal Ďuriš
Vydavatel: Vis Verbi
Vydáno: 2017

Hocikam mimo tohto sveta - audiokniha obsahuje detektívny príbeh. Autor Ľuboš Jurík. Číta Michal Ďuriš.

#4

Vlasť je tam, kde nikto nebol. Na lavičke v parku nájde mestský četník zastreleného muža. Mŕtvy je slušne oblečený, pri obhliadke miesta vraždy a mŕtvoly sa nenašli žiadne doklady. Našla sa však vražedná guľka: podľa experta sa takéto patróny používali v niektorých druhoch vojenských revolverov. Polícia zistila, že de o úspešného obchodníka, ktorý zbohatol na vojnových špekuláciách a obchode so zbraňami. Na scéne je opäť polícia a policajný radca Zérer. Začína sa odvíjať príbeh s viacerými podozrivými. Stopy vedú do vojnovej minulosti. Reportér AZ stojí pred dilemou: môže byť vrah morálnejší ako obeť?
Do povojnovej Bratislavy prišiel cirkus a s ním sa vrátila stará atmosféra atrakcií, klaunov, exotických zvierat. Reportér navštívi cirkus a stretne sa tam so zápasníkom Brunom, ktorého kedysi spoznal v psychiatrickej liečebni. Pod povrchom trblietavých kostýmov cirkusantov je napätie, nevraživosť, až nenávisť. V cirkuse sa stane záhadná vražda, čudnou smrťou zomrie krotiteľ divých zvierat. Z tieňov nedávnej minulosti vystupuje žiarlivosť, pomsta, osobné súperenie. Vrahom je ohrdnutý milenec, ponížená milenka alebo duševne narušený fanatik?

Série Krimi prípady reportéra AZ