Obálka audioknihy Parabible

Interpret: Alexandr Flek
Vydavatel: BIBLION
Vydáno: 2020

Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Její autor staví na své mnohaleté zkušenosti kazatele a překladatele Bible, aby nově obnažil pointy dávných evangelijních příběhů. Kniha, která se stala českým bestsellerem, nasazuje čtenáři i posluchači brouka do hlavy: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes, tady u nás?

Autorské čtení Alexandra Fleka doplňuje originální hudba Tomáše Severy a Petra Wagnera. Nahrávka vznikla ve spolupráci s Českým rozhlasem.

ALEXANDR FLEK
Evangelický teolog Alexandr Flek je známý jako překladatel Bible21, bestselleru roku 2009. Tentokrát ale namísto snahy o maximální přesnost překladu volí jiný přístup: aktualizované převyprávění. Reflektuje tak původní záměr biblického textu: vyprovokovat čtenáře k reakci, překvapit, konfrontovat, rozesmát nebo rozčílit. Parabible je tedy dílčí, zaujatou, subjektivní, ale vážně míněnou odpovědí na otázku: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.

Audiokniha Parabible, čte autor Alexandr Flek.