Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Konec dětství

Konec dětství

Arthur Charles Clarke

Délka: 9 h 30 min
Interpret: Václav Neužil
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 536 MB

Sci-fi román z budoucnosti o mírové invazi mimozemšťanů, kteří chtějí lidstvu přinést mír a prosperitu. Román nemá žádnou hlavní postavu, příběh popisuje konec dětství lidské rasy – posun lidské rasy až k Utopii sjednocení, absolutního vědění a spojení se s vesmírnou Nadmyslí. Pro opravdové fanoušky sci-fi se jedná o stále nesmrtelný, vědeckofantastický román z roku 1953.

Překlad © Hana Březáková
Copyright © Rocket Publishing Company Ltd., 1953.
Foto na obálce: shutterstock/SkillUp

Arthur Charles Clarke
Jeden z „Velké trojky science fiction“, byl představitelem technického optimismu. A. Ch. Clarke je nejvíce známý svým románem 2001: Vesmírná odysea. Kniha původně vznikla z povídky Hlídka, ale během přípravy scénáře k vědeckofantastickému filmu režiséra Stanleyho Kubricka, se povídka rozrostla v celý román. Od té doby spolu spolupracovali v celé řadě sci-fi filmů. Jeho jménem byla pojmenována dokonce i planetka – „4923 Clarke“ a dinosaurus „Serendipaceratops arthurcclarkei“, který byl objeven v Austrálii. Velkou část života autor prožil na Srí Lance. Tam také přežil tsunami v roce 2004.

Václav Neužil
Václav Neužil ml. pochází z Plzně. Po dokončení studia na JAMU v Brně hrál v divadle Polárka, Národním divadle Brno, Divadle 7 a půl a HaDivadle. Od roku 2006 má stálé angažmá v Dejvickém divadle v Praze. Hraje také v televizi a ve filmech. Můžeme ho tak vidět v seriálech Strážce duší a Vyprávěj nebo ve filmech Duše jako kaviár a Muži v říji.

Konec dětství - audiokniha obsahuje klasický sci-fi román z padesátých let. Autor Arthur Charles Clarke. Čte Václav Neužil. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma